2016-10-26     Ewarysta, Lucyny, Lutosławy     "Swoją radość można znaleźć w radości innych; to właśnie jest tajemnicą szczęścia" - Georges Bernanos     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE
Gorące wiadomości

2016-10-17 | PŁYTA BOISKA OFICJALNIE PRZEKAZANA

Zmodernizowana płyta boiska sportowego KS Sokół Słopnice ze sztuczną murawą została oficjalnie oddana do użytkowania. Symboliczne przekazanie obiektu miało miejsce 15 października br. i odbyło się w obecności małopolskich środowisk sportowych, samorządowców, zawodników i działaczy Sokoła oraz sympatyków piłki nożnej. Piłkarskie widowisko zapewniły natomiast dziewczęce reprezentacje Małopolski i Podkarpacia.


2016-10-14 | DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Po zakończeniu lekcji, 13 października br., już bez dzienników i konspektów zajęć spotkali się na sali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych wszyscy nauczyciele, aby wspólnie i uroczyście obchodzić swoje święto - Dzień Edukacji Narodowej. Spotkanie przygotował samorząd gminy wspólnie ze szkołą „Jedynką”. Na uroczystości gościli także emerytowani pedagodzy, pracownicy obsługi i administracji wszystkich placówek oświatowych. 


2016-10-14 | RZECZNIK O BARIERACH W DZIAŁALNOŚCI ORGANIZACJI

Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar spotkał się w czwartek 13 października, z członkami i pracownikami Spółdzielni Socjalnej „Okno na Świat” i Fundacji Kultura-Troska-Otwartość ze Słopnic. Gospodarze spotkania zaprosili delegację do prowadzonego przez siebie punktu opieki dla najmłodszych oraz rozmawiali o barierach ograniczających działalność organizacji pozarządowych.


2016-10-12 | WYJAZD SZKOLENIOWO INTEGRACYJNY GOSPODYŃ

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz współpracujące z nimi gospodynie ze Słopnic, po zakończonym letnim sezonie, wybrały się na szkolenie integracyjne do Pisarzowic koło Bielska Białej. Poznały m. in. specyfikę gospodarstw agroturystycznych pogórza śląskiego oraz tajniki tworzenia i pielęgnacji pięknych całorocznych ogrodów.


2016-10-11 | RÓŻANIEC NA SZCZYCIE KRÓLOWEJ BESKIDU

W ubiegłą sobotę tj.  8 października br. już po raz dwunasty na szczycie Królowej Beskidu Wyspowego zgromadzono się, aby wspólnie odmówić różaniec. Pomimo zimowej aury pogodowej w XII Złazie na Mogielicy wzięło udział bardzo dużo osób, wśród uczestników nie zabrakło również młodzieży ze Słopnic.


2016-10-07 | GIMNAZJUM - SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

W dniu 5 października 2016 roku Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach otrzymało przedłużenie Certyfikatu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo. 


2016-10-06 | KONFERENCJA „SENIOR XXI WIEKU”

O seniorach i z udziałem seniorów odbyła się konferencja zorganizowana 4 października br. na forum Powiatu Limanowskiego. W spotkaniu uczestniczyła spora grupa seniorów ze Słopnic, a jednym z punktów programu była prezentacja SENIOR 60+, projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach.


2016-10-03 | BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA

Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach uprzejmie informuje swoich czytelników, że w związku z inwentaryzacją zbiorów, od poniedziałku 10 października, biblioteka będzie zamknięta. Książek nie będzie można wypożyczyć aż do końca miesiąca. Więcej informacji na stronie biblioteki.


2016-10-03 | MAŁOPOLSKI PROGRAM NAUKI PŁYWANIA "JUŻ PŁYWAM"

Od 20 września br.  Gmina Słopnice  już poraz kolejny rozpoczęła realizację Małopolskiego Programu Nauki Pływania "Już Pływam". Projektem zostało objętych łącznie 90 dzieci ze szkół podstawowych, które pod okiem wykwalifikowanych instruktorów będą uczestniczyły w zajęciach nauki pływania. 


2016-09-26 | WYWÓZ ŚMIECI WIELKOGABARYTOWYCH

Uprzejmie przypominamy, że w październiku,  w ramach wywozu odpadów komunalnych z gminy Słopnice, zbierane będę również odpady wielkogabarytowe. Wywóz odbywał się będzie w dni odbioru odpadów ogólnych.


2016-09-01 | ANKIETA PREFERENCJI KOMUNIKACYJNYCH MIESZKAŃCÓW

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu preferencji komunikacyjnych mieszkańców powiatu limanowskiego i użytkowników komunikacji zbiorowej dotyczących wyboru środka transportu i postulatów transportowych.__________________________________

   Urząd Gminy Słopnice
34-615 Słopnice 911
* tel. (PL) +48 (18) 332-62-00
* fax. (PL) +48 (18) 332-60-18 
e-mail:
gmina@slopnice.pl
NIP 737-14-10-411
Regon 490732060

woj. małopolskie
powiat limanowski
__________________________

©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: