2017-09-24     Dory, Gerarda, Maryny     "Przeszłość i teraĽniejszość są dla nas środkami; celem jest tylko przyszłość" - Blaise Pascal     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICEGorące wiadomości

2017-09-21 | LIMANOWSKA SŁAZA Z UDZIAŁEM NASZYCH ZESPOŁÓW

Dzisiaj, 21. września br., rozpoczyna się 43. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza, największe święto folkloru naszego regionu. Na widzów czeka ponad setka prezentacji w siedmiu kategoriach.  Na scenie Limanowskiego Domu Kultury zaprezentują się również zespoły regionalne ze Słopnic. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.


2017-09-19 | ODDAJ SWÓJ GŁOS NA KOŁO GOSPODYŃ

Już 25 września ruszy głosowanie w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W bazie projektów pozytywnie ocenionych znajduje się zadanie pn. „Smaki wokół Limanowej" obejmujący rozwój i promocję Kół Gospodyń Wiejskich ze Słopnic i Limanowej.  Zachęcamy mieszkańców do poparcia projektu i do głosowania!


2017-09-18 | HARCERZE ODKRYLI HISTORIĘ „NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA”

Co mają wspólnego Słopnice z miastem Rydułtowy na Śląsku? Okazuje się, że łączy nas znacznie więcej niż przypuszczamy. Mogliśmy się o tym przekonać goszcząc w Słopnicach, w dniach 15-17 września br., członków Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” z Rydułtów. To właśnie za sprawą tej wizyty zostały odkryte na nowo karty historii naszej miejscowości.


2017-09-15 | STACJE DROGI KRZYŻOWEJ ZOSTAŁY POŚWIĘCONE

W czasie wczorajszej wieczornej mszy św., 14 września br., w kościele pw. św. Jana Pawła II bp Andrzej Jeż erygował Drogę Krzyżową. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego został poświęcony również obraz Jana Pawła II umieszczony w prezbiterium nowego  kościoła.


2017-09-11 | EMIL WYSTARTOWAŁ NA RED BULL MEGAWATT

Emil Juszczak ze Słopnic, lider klasyfikacji generalnej kategorii Open MP Superenduro, próbował swoich sił na największej imprezie hard enduro w tej części Europy – Red Bull Megawatt. W miniony weekend, 9 i 10 września, wystartował na torze Kopalni PGE w Kleszczowie rywalizując z najlepszymi zawodnikami motorsportu z kraju i zagranicy.


2017-09-01 | SZKOŁY PRZESZŁY REMONT

W czasie wakacji, na terenie szkół w Słopnicach prowadzono szereg prac remontowych i modernizacyjnych. Głównym celem zleconych prac było dostosowanie placówek szkolnych do nowych realiów  - likwidacji gimnazjum i  funkcjonowania, od września tego roku, ośmioletnich szkół podstawowych oraz stworzenie dobrych warunków do  nauki dla uczniów i kadry pedagogicznej.


2017-08-28 | ŚLADAMI ODDZIAŁU PARTYZANCKIEGO „WILK”

W niedzielę 27 sierpnia wędrowców uczestniczących w XIX Złazie Turystycznym na Mogielicy przywitała ostrzegawcza seria z „dykty” i okrzyk „hasło!”. To był znak, że zbliżają się do obozu partyzanckiego. Wąską leśną dróżką, przez chybotliwy mostek nad potokiem Mogielica, ponad stuosobowa grupa prowadzona przez Przemka Bukowca i Dawida Golika weszła między obozowe stanowiska. Tam nastąpiło uroczyste otwarcie ścieżki historyczno-edukacyjnej Śladami Oddziału Partyzanckiego „Wilk”.


2017-08-28 | PODCZAS ZŁAZU ODKRYTO NOWĄ TAJEMNICĘ MOGIELICY

Tegoroczny dziewiętnasty już Złaz Turystyczny „Mogielica” przeszedł do historii. Na szczycie najwyższego wzniesienia Beskidu Wyspowego, w ostatnią niedzielę wakacji, 27 sierpnia br. spotkali się turyści z różnych części kraju. Najliczniej z limanowszczyzny. Atrakcją tegorocznej imprezy było otwarcie ścieżki Oddziału Partyzanckiego „Wilk” na zboczach Mogielicy i rekonstrukcja leśnego obozowiska na Koryciskach.


2017-07-25 | FESTIWAL KULTUR W SŁOPNICACH

Piąta edycja Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego, w wydaniu gminy Słopnice, już za nami. Tym razem z amfiteatru rozbrzmiewał folklor lachowski i zagórzański. Po wyjątkowej prezentacji dawnych zwyczajów i obrzędów ludowych mieszkańcy bawili się na festynie tanecznym.


2017-07-14 | UWAGA! WYNIKI KONTROLI ODPADÓW SEGREGOWANYCH

Uprzejmie informujemy, że w miesiącu czerwcu br. na terenie Gminy Słopnice została przeprowadzona kontrola prawidłowości segregacji odpadów gromadzonych w workach białych i zielonych, wystawianych przez mieszkańców. Kontrola wykazała w niektórych przypadkach nieprawidłową segregację odpadów w poszczególnych workach. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami.


2017-07-06 | RUSZA REMONT MOSTÓW

Przez najbliższe tygodnie, na terenie Słopnic będzie trwał remont obiektów mostowych zlokalizowanych w ciągu drogi powiatowej Zamieście-Słopnice-Zalesie. Inwestycję realizuje Powiat Limanowski przy współudziale gminy Słopnice. Remont przejdą w sumie trzy obiekty mostowe wraz z odcinkami dróg bezpośrednio do nich przylegających.__________________________________

   Urząd Gminy Słopnice
34-615 Słopnice 911
* tel. (PL) +48 (18) 332-62-00
* fax. (PL) +48 (18) 332-60-18 
e-mail:
gmina@slopnice.pl
NIP 737-14-10-411
Regon 490732060

woj. małopolskie
powiat limanowski
__________________________

©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: