2015-10-07     Krystyna, Marii, Marka     "Chcecie być szczęśliwi przez chwilę? Zemścijcie się. Chcecie być szczęśliwi na zawsze? Przebaczcie." - Henry Lacordaire     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE
Gorące wiadomości

2015-09-30 | SZKOŁA Z CERTYFIKATEM

Małopolskie Kuratorium Oświaty wyróżniło szkołę z terenu Gminy Słopnice certyfikatem Civis et Patria. Ten honorowy tytuł przyznawany jest placówkom oświatowym w uznaniu za działania kształtujące tożsamość młodego pokolenia oraz poczucie przynależności do swojej "małej ojczyzny". Wszystko to za sprawą  konkursu "Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna" do którego przystąpiło nasze gimnazjum.


2015-09-30 | LEKCJA HISTORII W TERENIE

Przypadającą w tym roku 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej, w tym przede wszystkim pamięć o ofiarach ludności cywilnej, polskich żołnierzy poległych w czasie działań wojennych, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Słopnicach uczcili przemierzając ścieżkę historyczno-edukacyjną wokół Mogielicy.


2015-09-29 | CZARNA GÓRA NIE TAKA STRASZNA

W ostatni weekend września odbyła się finałowa 5 edycja Pucharu Polski Kolarstwa Ekstremalnego w Czarnej Górze –Stronie Śląskie, na jednej z najtrudniejszych i najdłuższych tras w Polsce. Nasi zawodnicy z Gravity Revolt po raz kolejny pokazali, że w tym sezonie są w bardzo dobrej formie zajmując czołowe lokaty w najwyższych kategoriach.


2015-09-28 | ĆWICZENIA DRUHÓW NA SŁOWACJI

W ubiegłą sobotę 26 września, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słopnic brały udział w ćwiczeniach pożarniczych w miejscowości Chlebnice na Słowacji. Ćwiczenia odbyły się wspólnie z tamtejszą ochotniczą strażą pożarną - Dobrovolny Hasicsky Zbor Chlebnice. Ćwiczenia odbyły się na obiekcie szkoły w Chlebnicach.


2015-09-23 | NOWE DROGI OSIEDLOWE

Mieszkańcy osiedli Bace, Jachymy, Kuźle, Sasy, oraz Ślazykówka korzystają już z nowych nawierzchni asfaltowych prowadzących do ich posesji. Odebrana w dniu 23 września inwestycja powiększyła sieć asfaltowych gminnych dróg wewnętrznych o kolejne 2,5 km. 


2015-09-23 | OBIEGLI MOGIELICĘ

W minioną sobotę 19 września w rejonie góry Mogielica odbyła się II edycja Biegu Górskiego Noraftrail, którego współorganizatorem jest również gmina Słopnice. Grono zawodników m. in. z Warszawy, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Zakopanego, Nowego Sącza i Limanowej wystartowało z kompleksu  LKS Zalesianka na Zalesiu i przebiegło trasami Beskidu Wyspowego.


2015-09-17 | DWA FINAŁOWE GOLE

Drużyna Sokoła Słopnice w finałowym mecz pucharu Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej zmierzyła się z drużyną Płomienia Limanowa. Rozgrywki  odbyły się we środę 16 września 2015 r. na neutralnym boisku, którym był stadion MKS Limanovia. Nasza drużyna pokonała swoich rywali  2:1 i zwycięstwem uzyskała miano najlepszej drużyny piłkarskiej podokręgu w rozgrywkach Pucharu Polski.


2015-09-15 | ŚCIEŻKA HISTORYCZNA – PUNKT KRZYŻ PARTYZANCKI

Z zaciekawieniem turyści i osoby goszczące w Słopnicach czytają tablice informacyjne ścieżki historyczno-edukacyjnej 1 PSP AK powstałej w ubiegłym roku na terenie Gminy. Znaczna część osób decyduje się na wyjście na szczyt Mogielicy zgodnie ze wskazówkami przewodnika. W trakcie wędrówki odkrywają nieznane dotąd, ciekawe fakty historyczne okresu II wojny światowej związane z naszymi okolicami. Dziś publikujemy historię krzyża partyzanckiego na Zalesiu.  


2015-08-17 | DOŻYNKI W GMINIE SŁOPNICE

Jak co roku Gmina Słopnice w dniu 15 sierpnia br. uroczyście obchodziła święto plonów. Uczestnicy dożynek obejrzeli m.in. występy zespołów regionalnych ze Słopnic i zagranicznych miast partnerskich, wystawę maszyn rolniczych oraz występ Kabaretu "Truteń".


2015-07-20 | BAD BOYS PONOWNIE Z PUCHAREM WÓJTA!

W dniu 18 lipca br. na boisku KS Sokół Słopnice rozegrano tegoroczną wakacyjną edycję Turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej. Pogoda dopisała, nie zabrakło piłkarskich emocji oraz dopingu najwierniejszych kibiców poszczególnych drużyn.__________________________________

   Urząd Gminy Słopnice
34-615 Słopnice 911
* tel. (PL) +48 (18) 332-62-00
* fax. (PL) +48 (18) 332-60-18 
e-mail:
gmina@slopnice.pl
NIP 737-14-10-411
Regon 490732060

woj. małopolskie
powiat limanowski
__________________________

©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: