Strona główna -> KSIĘGA GOŚCI
2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

REGULAMIN KSIĘGI GOŚCI

WITRYNY slopnice.pl

 

Szanowni Państwo!

Gorąco zachęcamy wszystkich, którzy odwiedzili witrynę internetową Gminy Słopnice, do pozostawienia swojego śladu w Księdze Gości. Nim jednak to nastąpi proszę zapoznać się z poniższym Regulaminem Księgi Gości serwisu slopnice.pl.

Nadmieniamy, że celem niniejszego regulaminu nie jest w żaden sposób ograniczenie swobody korzystania z Księgi Gości ani tym bardziej ograniczenie dostępu do niej. Regulamin jest zbiorem zasad, których przestrzeganie pozwoli na optymalne wykorzystanie korzyści płynących z wirtualnej Księgi Gości. 

Dodaj nowy wpis
Hľadám predkov 2016-10-07 12:53
Ján Leščinský
Dobrý deň,
hľadám predkov. Môj prapra...dziadek Stanislaw Leszczynski pochádzal z obce Slopnice. Okolo roku 1700 prišiel do Ružbách /Vyšné Ružbachy/.

Pozdrawiam moja rodzinę z strony mamy z domu Pachut , której ojciec a mój dziadek Błażej Pachut pochodził ze Słopnic Słopnic 2016-07-24 20:13
Maria
Ojciec mojej mamy ,a mój dziadek pochodził z Słopnic a nazywał się Błażej Pachut. Ja pochodzę z parafii Łącko ,a mój dom rodzinny jest w Czerncu 2 km pod Łąckiem.Byłam z Mamą za dziecka w Słopnicach i u nas były 2 moje kuzynki ,Halinka Kaim i Zosia Pachut. Obecnie mieszkam w Zabrzu już 44lata,a na imie mam Maria z domu Nowak córka Marii Nowak z domu Pachut. Pozdrawiam wszystkich z rodziny Kaim i Pachut.

auto big devil 2016-02-08 08:42
auto big devil
Pozdrawiam całe Słopnice! Jestem pod wrażeniem tej gminy.

Wspaniale wakacje 2015-10-16 18:45
Fanka slopnic
Slopnice znam od 60 -tych lat,pamietam kierownika sklepu " pana dudka " odpust w slopnicach i slynne ogorki malosolne z beczki .....chleb pieczony przez panie gospodynie .......to byly piekne czasy.

16 Złaz 2014-09-01 18:18
Jaworznianin
Witam, wczoraj odbył się kolejny złaz, jakże żałujemy, że nie byliśmy, rok temu mieliśmy okazję być i było super. Mam nadzieję, ze za rok znowu uda się zaliczyć 17 zlaz :) pozdrowienia z Jaworzna

Pozdrowienia.... 2014-06-11 07:59
Krystyna
Dlaczego TUTAJ tak pusto??? Dlaczego rzadko kto tu pisze??? Ja także dawno TU nie zajrzałam.....Pozdrawiam WSZYSTKICH baaardzo gorąco z upalnego Zaświercza, ściślej z...Przysłopu!!!!

Cegielnia Michałów - producent cegieł i pustaków 2014-02-07 10:45
Michał
http://www.freebacklinkcreator.com/backlinks/backlink.php

podziękowanie 2014-01-05 18:32
Wiesława z Jaworzna z rodziną ,Marcin Z. z Zagórza
Podziękowania dla rodziny Kaimów,zwłaszcza dla Ryszarda Kaima.To człowiek o wielkim sercu i oddaniu się całym sobą dla ludzi,podobnie jest jego żoną Bożeną.To rodzina godna podziwu i naśladowania.Gorące podziękowanie dla Ryszarda i Bożeny a dla ich dzieci życzę samych sukcesów w nauce i w życiu osobistym.

Kiedy Słopnice nastawią sie na turystykę? 2013-05-10 23:20
Arek
Brak zakładów możan wykorzystać przepięknymi walorami. Jednak kto zna nasze walory? Tylu turystów wybiera sie w góry

Jak milo tutaj zagladnac 2013-03-04 22:07
Beata C.
Jakze czesto ogarnia mnie tesknota za ta przepiekna miejscowoscia...

Pozdrawiam wszystkich mieszkancow oraz caly Urzad Gminy Slopnice a w szczegolnosci Pania Zosie, Pania Krysie, Anie,Pania Sekretarz jak rowniez samego szefa UG ;).

Z wielkim sentymentem wracam do wspomnien z lat '04-'06.

Paula Stellmach 2013-02-22 15:55
Paula Stellmach
Ciekawa i ładna strona polecam moją stronę i przekazanie 1 %. http://paulastellmach.wordpress.com/

Słopnice żyją w naszych myślach i w naszych sercach 2012-12-26 19:45
Anna Kotlińska
Słopnice żyją w naszych myślach i w naszych sercach- z prostej przyczyny.
Kilka lat po wojnie zarówno nasi rodzice, jak i ich sąsiedzi wyjechali ze Słopnic i osiedlili się w miejscowości Jemielna, niedaleko Bierutowa ( dolnośląskie ). My urodziliśmy się już " na Zachodzie"- tak nazywano te tereny.
Wszyscy zaczynali od zera, pracowali niezwykle ciężko, ale mimo takiego trudu w naszej Jemielnej był teatr amatorski !!!!
Występowali w nim i starsi Słopniczanie i my młodzi. Było bardzo wesoło, górale zawsze trzymali się razem: pomagali sobie w polu, razem przygotowywali różne uroczystości, zabawy, odwiedzali się. Tej atmosfery wszyscy nam zazdrościli. Jako dzieci mówiliśmy po góralsku. Używało się takich nazw, jak w Słopnicach. Szło się np. do Turonia, albo na Zaświercze- tam mieszkali ludzie z tej części Słopnic lub z okolic.
Pamiętam wiele nazwisk ze Słopnic. Z wizytą w Jemielnej była np. Pani Kwiatkowska, żona artysty. Starsi mówili do niej" artyścina". Mieszkaliśmy w „ małych Słopnicach” nie mając pojęcia, gdzie są te duże.
Po " słopnicku" mówimy w domu po dzień dzisiejszy, w szczególności na uroczystościach rodzinnych.
Na Wielkanoc gotuje się u nas specjalną zupę, taką samą, jaką gotowali w Słopnicach.
Mam nawet świadectwa mojego taty z roku 1930/31 i 1931/32, podpisane przez ówczesnego kierownika szkoły. Ja byłam w Słopnicach dwa razy, ale bardzo dawno temu. Mój brat nie był nigdy. W tym roku zrobiłam mu niespodziankę: w prezencie świątecznym otrzymał przepiękny album o Słopnicach i kasetę z występami zespołu „ Słopniczanie”. Ta niespodzianka była możliwa dzięki wyjątkowej uprzejmości dwóch osób: Pani Anny Strug z Urzędu Gminy Słopnice i Pana Józefa Wójtowicza. Również ja otrzymałam album i kasetę. Zaskoczenie mojego brata było ogromne. Najpierw padło pytanie: to te prawdziwe Słopnice?
Tak, to były te prawdziwe Słopnice. Mówiliśmy o nich przez całe święta, wspominaliśmy Jemielną, z której w latach 1971-1974 niemal wszyscy górale znów musieli uciekać, bo nastały czasy PGR-ów. Mam nadzieję, że na wiosnę wybierzemy się z bratem i z moją bratową do Słopnic, które mój brat zna tak dobrze, lecz tylko z opowieści i teraz- z albumu.
Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami dla mieszkańców Słopnic – Anna Kotlińska z Jelcza-Laskowic ( z domu Młynarczyk ). Osobne, bardzo serdeczne pozdrowienia dla rodziny Załubskich.

wigilia w Slopnicach 2012-12-24 11:47
Antek
http://www.rmf24.pl/raport-boze-narodzenie/najnowsze-fakty/news-slopnice-najbardziej-rodzinna-miejscowosc-nie-tylko-w-swieta,nId,765312

Wyciąg narciarski na Mogielicy 2012-11-19 12:54
Wojt
Kiedy i czy w ogóle dojdzie do budowy wyciągu narciarskiego na Mogielicy?

trochę slow :-) 2012-08-10 10:20
goralka
Drodzy moi kochani!!! jakże jest mi miło tutaj się wisać,wrocilam nie dawno ze slopnic,teraz jestem juz u siebie w domu i bardzo tego zaluje ze nie moglam tam byc dluzej,ja nie wiem czemu ja mamdo tego miejsca taki sentyment,w kazdym bądz razie poznalam wielu fajnych ludzi ktorzy wniesli radosc w moim zyci a zarazem smutek,gdyż z tesknoty za nimi umieram..mogielica-polecam kazdemu ktory lubi siegac szczytow...ja sama osobiscie tam ostatnio bylam weszlam na ponad 25metrowa wieze ,a widoki byly zachwycajace serduszko :-) w slopnicach bog chcial zebym sie czula jak. domu!!!!

zdj 2012-07-09 10:19
xx
Niestety nie da oglądać się zdjęć z festynu parafialnego. Można coś z tym zrobić?

Ireneusz Kulpa ze Scinawy 2012-06-05 22:08
Ireneusz Kulpa
Witam jestem synem Mariana i chyba jesteśmy rodziną pozdrawiam Ireneusz Kulpa irek174@op.pl

TV w Słopnicach 2012-04-18 07:38
józek
Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy będzie kiedyś możliwy zadowalający odbiór tv naziemnej w całych Słopnicach. Mamy teraz dużą akcję "uświadamiającą" w sprawie tv cyfrowej, lecz nie widać nowych masztów antenowych w okolicy. Jak wynika z wypowiedzi przedstawiciela KRRiT, trzeba będzie zbudować w rejonach podgórskich nowe "tanie" stacje przekaźnikowe tzw. doświetlające, w których budowie mogą partycypować lokalne władze. Czy ktoś o tym myśli? czy nadal abonament w Słopnicach płaci się tylko za posiadanie odbiornika i nabija kasę operatorom satelitarnym? Pozdrawiam!

Najlepsze wspomnienia 2012-04-09 14:37
Alina
Pamiętam jak byłam mala dziewczynka i zawsze przyjeżdżałam do przepięknych Słopnic na każde wakacje i ferie zimowe.Czas spędzony z rodzina która tam mieszka jest dla mnie najcenniejszy.Teraz mieszkam w innym kraju ale zawsze powracam wspomnieniami do miejsc i chwil spędzonych właśnie w Słopnicach.Zapewne osoby w moim wieku pamiętają dyskotekę "Kameleon" :) ? Pozdrawiam wszystkich slopniczan :)

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH! 2012-04-06 09:04
MG.
Wszystkim Mieszkańcom Gminy Słopnice z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy składam najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, pogodnych i słonecznych chwil wypełnionych dobrą nadzieją.
Niech przy świątecznym stole zagości radość
ze Zmartwychwstania Pańskiego,
a serca napełnią się spokojem, wiarą w miłości
oraz dadzą siłę w pokonywaniu codziennych trudności.

Wesołego Alleluja!

Piknik Zimowy, 2012-02-17 20:41
MK
Gratuluję wszystkim uczestnikom Pikniku Zimowego 2012 odwagi i wspaniałej zabawy na śniegu.Życzenia Noworoczne 2011-12-30 08:13
Krystyna Wawrzyczek z Cieszyna i z...Przysłpou
Widzę,że w Księdze Gości nastąpiło nieznaczne ożywienie i dlatego pragnę tą drogą złożyć Władzom Gminy Słopnice z p.Wójtem na czele najserdeczniejsze życzenia powodzenia,trafności podejmowanych decyzji oraz szczęścia osobistego dla WSZYSTKICH pracowników Urzędu Gminy na ten nadchodzacy 2012 rok!!Równocześnie pozdrawiam i bardzo dziękuję za wyrozumiałość i uprzejme podejście do nas-petentów.DO SIEGO ROKU zatem!!

Gmina Słopnice 2011-12-08 18:44
Fenol
Gmina Słopnice to najprężniej rozwijająca się gmina na południu Polski, nie tylko za sprawą Pana Wójta, który wie co robi i dba nie tylko o wizerunek gminy jako instytucji ale i pomaga mieszkańcom, ale swój udział mają też pracownicy urzędu jak i sami mieszkańcy.. nie jestem Słopniczaninem ale wizyta (nie jedna) w Słopnicach zrobiła na mnie ogromne wrażenie, nie tylko krajobrazowo.. Pozdrawiam Pana Wójta i cały Urząd..

Najmilsze wspomnienia z dzieciństwa 2011-12-06 14:58
Zbigi
Witam serdecznie.
Moja Mama pochodzi ze Słopnic, mam tam Rodzinę i dlatego często jeździliśmy do tej pięknej miejscowości gdy byłem mały, szczególnie w wakacje. Chodziliśmy nad rzekę, biegaliśmy po łąkach, pomagaliśmy przy pracach w polu, co było dla nas wielką frajdą i spędzaliśmy bardzo miło czas w czasie pobytu u Rodziny. Dzisiaj, gdy minęło już wiele lat i wiele wspaniałych osób z Rodziny odeszło już "na drugą stronę" bardzo miło i z wielkim sentymentem wspominam tamten czas beztroski i radosnego dzieciństwa. Już dawno nie jestem dzieckiem, ale gdy wspominam tamte cudowne chwile, które były najwspanialsze w moim życiu mam wielką ochotę przyjechać do Waszych Magicznych Słopnic, pospacerować sobie beztrosko jak kiedyś, pójść nad rzekę, cofnąć czas i poczuć się choć przez chwilę jak mały, szczęśliwy chłopiec którym wtedy byłem...
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Słopniczan

Rowniez jestem pod wrazeniem 2011-12-04 18:00
dumna Slopniczanka
Slopnice to najlepiej rozwijajaca sie gmina w calym powiecie Limanowskim! Brawo Panie Wojcie, wielki szacunek dla Pana i wszystkich wspolpracownikow. Jestescie niesamowitymi ludzmi, ktorzy dbaja o rozwoj mojej pieknej miejscowosci, bez matact i kretactw. Wszystko czarno na bialym, dynamicznie i sprawnie jest wykonywane!!! Tak trzymac.
Panie Wojcie zycze duzo zdrowia i sil. Oby jak najdluzej Pan kierowal Naszymi Slopnicami, bo same korzysci z tego plynal. Pozdrawiam goraco caly urzad.

Nadal pracują. 2011-11-29 21:25
-
Zima tuż tuż, a w Słopnicach nadal prace inwestycyjne trwają.Gratuluję dobrej władzy
i racjonalnych decyzji i życzę dalszego tak dynamicznego rozwoju.

Gratuluję..... 2011-11-02 21:30
JK
Gratuluję takiego dynamicznego rozwoju Słopnic. Jak tylko śnieg spadnie wybieram się na narty, no oczywiści na Waszą trasę narciarską. Mam nadzieję, że rzeczywiście jest tak super jak słyszałem i widziałem na zdjęciach.
Pozdrowienia.

Tylko słopnice ;) 2011-11-01 19:36
Kocha góry , a na pewno słopnice !!!!
Góry to moje drugie imię :) kocham je ponad życie , moim marzeniem zamieszkać tam pragnę ,ale co po tym jak nie moge , mam nadzieje że ono kiedyś się ziści....

????????... 2011-10-08 09:30
K.Wawrzyczek
Ojej!!!Jaki tu nawał gości!!!Przykro widzieć,że w przeciągu całego niemalże roku znajduję tutaj raptem kilka wpisów.Pozdrawiam WAS WSZYSTKICH cieplutko!!!

Bardzo ładna miejscowośc ale mało znana i słabo rozpromowana 2011-09-11 18:38
Arek
.

jak to na wsi 2011-09-05 22:40
Marek K.
nic się nie dzieje

< .. > 2011-07-13 16:24
< ... > ;P
Pozdrowienia dla DJ Granda ze Słopnic ;D

vv 2011-06-12 00:01
ff
NIE LUBIE SLOPNIC bo tu sa wazne tylko znajomosci i rodzinne powiazania z wojtem I Parch....A DZIECI BIEDNIEJSZYCH RODZIN TRAKTUJE sie zle.

widok 2011-02-13 16:29
turysta
piękne krajobrazy macie takie nienaruszone tylko troche jest brudno obok szlaków

ogrom wpisów 2011-01-30 16:34
ja
jaki tu spokój...nic się nie dzieje:P

XX 2010-12-20 16:23
XX
Chciałbym się dowiedziec czy w tą zime bedzie organizowany jakiś turniej piłki nożnej na hali dla Słopniczan..?:)

elo 2010-11-23 05:58
Paulina z IIIA
Witam, wpadłam tu przypadkiem i bardzo spodobała mi się Wasza strona, ciekawe oprawienie i wspaniałe zdjęcia. Bardzo się cieszę, że jestem pierwszą osobą wpisująca się do księgi gości. Zapraszam również na stronę mojego gimu http://gwb.pl pozdrawiam serdecznie

do administratora serwisu 2010-11-11 17:33
publicysta
Proszę publikować wszystkie komentarze pod artykułami, a nie tylko te które są pozbawione krytyki. Zgodnie z panującymi standardami i prawem, każdy ma prawo do wyrażania krytycznej oceny na temat osób jak i zdarzeń związanych z życiem publicznym. Ograniczanie swobody wypowiedzi jest łamaniem prawa i pogwałceniem zasad współżycia społecznego. Ograniczeniom powinny podelgać tylko kometarze zawierające słowa wulgarne i obraźliwe, a nie krytykujace osoby publiczne.

Humor 2010-11-02 12:21
:(:(:(
Slopniczanka to ty chyba mialas dobry humor jak czytalas te wpisy, bo ja tu nic nie zauwazylam smiesznego w tych postach!

... 2010-10-26 22:30
Słopniczanka:-)
:-)po przeczytaniu niektórych wpisów chociaż się pośmiałam Słopniczanie mają wyjątkowe poczucie humoru

Gratulacje 2010-09-22 09:52
słopniczanin
Serdeczne gratulacje dla Pań z Koła Gospodyn Wiejskich ze Słopnic.Gratuluję odwagi,determinacji i talentu .Zyczę sukcesu w dalszych elininacjach.

PUCHAR WOJTA 2010-08-14 15:02
słopniczanin
czy będzie w tym roku letni puchar wójta w piłkę nozną

Festyn :) 2010-05-09 09:39
B.N.
mam takie zapytanie, kiedy będzie następny festyn taneczny?? orientuję się ktoś może??

Pozdrawiam ;)

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje 2010-03-17 08:05
M. Palacz
W celu uzyskania informacji na temat funduszy europejskich zapraszamy na bezpłatne konsultacje, które odbędą się już 8 kwietnia w Urzędzie Gminy w Słopnicach ( w godz. 9.00-15.00). Eksperci udzielą zainteresowanym odpowiedzi na wszystkie tematy związane z Funduszami Europejskimi. Swój udział w konsultacjach należy potwierdzić telefonicznie pod numerem (18) 3326-200. Serdecznie zapraszam.

Kapitał Ludzki Fundusze EU 2010-03-16 16:23
poszukujacy_funduszy
Chciałem spytoć ile na tyn rok jest srodków dla gminy i czy możno zlożyć jeszcze wniosek i na co? I jaka jest maksymalna kwota pomocy w tym programie?

Tesknie 2010-03-08 06:18
Emilia Marcisz
Pozdrawiam wszystkich Slopniczan...Jak sie teskni za tymi pieknymi Slopnicami to chyba by nikt nie zrozumial ...i tak daleko do nich...;( lecz ciesze sie ze chociaz jest taka mozliwosc ze w wakacje tam jestem:) I MAM nadzieje ze kiedys tam wroce na zawsze..Pozdrowka dla kochanej babci i dziadka i oczywiscie Karolci.S:)
PS:Dozobaczenia w Maju:)

Do piorytowanej Słopniczanki 2010-02-23 07:56
Słopniczanin
Zarobki wójta,kierownictwa urzędu, kierownikow jednostek,oraz radnych są rzeczywiście jawne i znajdują się na tej stronie od 2002 roku.Chcąc zaspokoić swoją ciekawość rusz głową.
Podopwiadam - Biuletyn Informacji Publicznej/BIP/.Pozdrowienia.

Serdeczne pozdrowienia 2010-02-19 16:54
Hanna Cybulska
Witam!
Chciałam serdecznie pozdrowić Mieszkańców Słopnic!
Mieszkam na Warmii a w Słopnicach spędzałam wraz z przyjacółmi przez 3 kolejne lata urlop.Zawsze w sierpniu.Cudowni ludzie, piękne widoki a ile grzybów!!!! Wracałam po urlopie w Waszej miejscowości wypoczęta i wspomnienia z pobytu u Was zawsze będą miłe memu sercu.Chyba w tym roku też przyjadę o ile znajdę domek dla co najmniej 4 osób na tydzień-dwa. Serdecznie pozdrawiam i życzę Wszystkim Mieszkańcom wszelakiej pomyślności oraz błogosławieństwa Bożego.Do zobaczenia

poirytowana 2010-01-26 14:33
slop
Jezeli zarobki Pana Wojta to informacja jawna to dlaczego nikt tak naprawde nie wie ile zarabia?:)(no moze oprocz pracownikow urzedu).

:) 2010-01-05 13:34
też słopniczanka
slopniczanko! nie irytuj się tak. Zarobki wójta to informacja jawna i każdy ma do niej prawo. Owszem w Słopnicach dużo się dzieje, ale wystarczy nieco wyściubić z nich nosek, żeby zauważyć, że dopiero gonimy inne miejscowości. Piękne szkoły to nie wszystko...

1 [2] [3] [4]
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: