Strona główna -> Aktualności
2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

Serdecznie zapraszamy na wieczór poezji poświęcony pamięci papieża i poety św. Jana Pawła II  w wykonaniu naszego rodaka ks. Józefa Ślazyka. Wieczór poezji odbędzie się w dniu 15 października 2017 r., o godz. 18.00 w Sheep&Dragon Cafe przy ul. Straszewskiego 2 w Krakowie. Dla wszystkich zainteresowanych wstęp bezpłatny.Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Słopnice oraz sąsiednich miejscowości na  XIX Złaz Turystyczny „Mogielica 2017”,  który w tym roku jak zwykle odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji tj. 27 sierpnia br. Podczas imprezy organizowanej w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” zaplanowano prezentację nowego odcinka Ścieżki Historycznej Obozu Partyzanckiego na Koryciskach.


Ręcznie wykonane wieńce dożynkowe, chleby oraz naręcza zbóż i owoców tegorocznych upraw złożyli rolnicy i mieszkańcy gminy Słopnice w czasie mszy dożynkowej, która rozpoczęła doroczne święto plonów w Słopnicach. Całość uroczystości, która miała miejsce 13 sierpnia br. przebiegała w duchu tradycji i zwyczajów związanych z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.


W dniu 11 września br. wszystkie Panie w wieku 50-69 lat zapraszamy na  bezpłatną mammografię (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.


Przyjemnie spędzony czas i zdobycie nowych umiejętności – to efekty warsztatów jakie odbyły się w dniu 8 sierpnia br.  w ramach realizowanego projektu „Aktywny i bezpieczny senior”.


W sobotę, 29 lipca, w Żywcu rozpoczął  się Festiwal Folkloru Górali Polskich - największa w Polsce impreza, na którą przybywają górale z całego kraju i zagranicy. Podczas tegorocznej 48  edycji festiwalu zaprezentują się dwa zespoły regionalne z Gminy Słopnice.


Piąta edycja Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego, w wydaniu gminy Słopnice, już za nami. Tym razem z amfiteatru rozbrzmiewał folklor lachowski i zagórzański. Po wyjątkowej prezentacji dawnych zwyczajów i obrzędów ludowych mieszkańcy bawili się na festynie tanecznym.


Uprzejmie informujemy, że w miesiącu czerwcu br. na terenie Gminy Słopnice została przeprowadzona kontrola prawidłowości segregacji odpadów gromadzonych w workach białych i zielonych, wystawianych przez mieszkańców. Kontrola wykazała w niektórych przypadkach nieprawidłową segregację odpadów w poszczególnych workach. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami.


Przez najbliższe tygodnie, na terenie Słopnic będzie trwał remont obiektów mostowych zlokalizowanych w ciągu drogi powiatowej Zamieście-Słopnice-Zalesie. Inwestycję realizuje Powiat Limanowski przy współudziale gminy Słopnice. Remont przejdą w sumie trzy obiekty mostowe wraz z odcinkami dróg bezpośrednio do nich przylegających.


W środę, 21 czerwca br. miało miejsce spotkanie seniorów z dzielnicowym, dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.  Pan Piotr Biedroń z Komisariatu Policji w Tymbarku omówił zagrożenia związane z wyłudzaniem pieniędzy pod postacią domniemanych zakupów internetowych, a także metodą „na wnuczka”.


©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: