Strona główna -> Aktualności
2017-02-28     Ludomira, Makarego, Wiliany         OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

W drugiej połowie lutego najmłodsi zawodnicy KS Sokół Słopnice reprezentowali swój klub i gminę Słopnice na wielu turniejach i rozgrywkach piłkarskich. Jak donoszą nam władze klubu sportowego, młoda kadra Sokoła spisała się bardzo dobrze i odnotowała na swoim koncie kolejne wygrane. Oto ich podsumowanie.


W dniu 26 lutego br. na hali przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach rozegrano Turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej halowej. Podobnie jak w roku ubiegłym i tym razem nie zabrakło piłkarskich emocji oraz pięknych bramek. A kto zdobył puchar? Zapraszamy na relację z turnieju.


W lutym odbyły się coroczne spotkania z mieszkańcami sołectw gminy Słopnice, podczas których uczestnicy wysłuchali m.in. sprawozdania z działalności samorządu za rok ubiegły, jak i  poznali perspektywy budżetowe oraz plany inwestycyjne na 2017 rok. Zebrania odbyły się w dniach 19 i 26 lutego.


Grupa Teatralna „Maska” działająca przy Gimnazjum w Słopnicach zaprezentowała publiczności spektakl „Ona i On, On i Ona”. To kolejna już teatralna prezentacja w ich wykonaniu i przygotowana w ramach projektu „Plenerowe spotkania z nauką i kulturą”. Tym razem widzowie mieli okazję spojrzeć na relacje damsko męskie według interpretacji młodych gimnazjalistów.


Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Do 2 maja 2017 r., wypełniając PIT, mają Państwo możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy do wsparcia „swoich” i przekazania go organizacjom ze Słopnic.


Adrian Kaim i Damian Magulski - zawodnicy Klubu Spektrum zdobyli wicemistrzostwo 85 Indywidualnych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w tenisie stołowym. W grze podwójnej mężczyzn ulegli tylko zawodnikom KS Podwawelski Kraków. Rozgrywki odbyły się w minioną niedzielę 19 lutego, w Olkuszu.


Choć młodzi stażem, to o ich dorobku można by długo opowiadać. Odszukują historyczne pamiątki i prowadzą rekonstrukcje wydarzeń historycznych. To tylko niektóre działania Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych – 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK działających w Słopnicach. W minioną sobotę 18 lutego świętowali swój mały jubileusz – 5 lat istnienia.


Wójt Gminy Słopnice ogłasza konsultacje Uchwały Rady  Gminy Słopnice w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego.


Zawodnicy, trenerzy oraz działacze piłki nożnej ziemi limanowskiej spotkali się w minioną sobotę 18 lutego w Starostwie Powiatowym na gali XIX już Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2016 roku. W tym roku, wśród grona 33 piłkarzy i 21 szkoleniowców nominowanych do tytułu, znaleźli się również reprezentanci klubu sportowego Sokół Słopnice.


Uczniowski Klub Sportowy „Iskra Gimnazjum” w Słopnicach od 2 stycznia br. realizuje projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki - Upowszechnianie sportów zimowych ,,Biegówki charakter kształtują i zdrowie hartują”. W ramach programu odbywają się zajęcia sportowe z narciarstwa biegowego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Słopnice.


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje że, w związku z zarządzeniem środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków ‒ właściciele gospodarstw utrzymujących drób na własne potrzeby ‒ są zobowiązani do zgłoszenia tego faktu powiatowemu lekarzowi weterynarii.


W dniu 10 lutego br. na stadionie KS Sokół Słopnice rozegrano I Zimowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów. W sparingu wzięły udział cztery drużyny, które rozegrały piękne mecze i dostarczyły wiele niezapomnianych emocji swoim kibicom.


Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe (NGO) oraz osoby fizyczne z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie pn. „Inicjatywy społeczne”. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności.


W drugim tygodniu ferii 9 i 10 lutego br. na hali przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach rozegrano VII Klubowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej halowej.


Wspaniała atmosfera, liczne zabawy i konkursy  na śniegu, bieg narciarski,  szaleństwo skuterem to wszystko  za sprawą kolejnej już edycji Pikniku Zimowego. Tegoroczna impreza u stóp Mogielicy to nie tylko szereg atrakcji, ale również dawka dobrego humoru, niezapomniana  zimowa aura pogodowa oraz cudowne krajobrazy z widokiem na rozpościerające się  Tatry  i Gorce.


Urząd Gminy w Słopnicach informuje, że kwalifikacja wojskowa rocznika 1998 i starszych, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii wojskowej odbywa się dla powiatu limanowskiego w dniach od 13 marca do 28 kwietnia 2017r. - dla Gminy Słopnice w dniach od 21 do 24 kwietnia 2017r.  w Zespole Szkół Samorządowych Nr 4 (Łososina Górna) – 34-600 Limanowa ul. Reymonta 3. 


Urząd Statystyczny w Karakowie  informuje, że w 2017 roku Główny Urząd Statystyczny będzie prowadził na terenie całego kraju statystyczne badanie rolnicze i badanie ankietowe. W związku z tym zwraca się z uprzejmą prosbą o przychylność i współpracę z ankieterami. 


 


Urząd Gminy w Słopnicach informuje, że z dniem 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Ustawa ta zmieniła zasady wycinki drzew i krzewów. Zmiany te dotyczą m.in.:


©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: