Strona główna -> Aktualności
2017-04-29     Hugona, Piotra, Roberty         OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

Uprzejmie informujemy, że dzień 1 maja (tj. poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy, w związku z tym odpady komunalne z rejonu Słopnice Dolne, Zaświercze i Granice  będą odbierane w dniu 2 maja tj. we wtorek.
Prosimy o terminowe wystawianie odpadów.
 Już w najbliższy weekend rusza kolejna edycja turystycznego Odkrywania Beskidu Wyspowego. W programie „2017” stały program wędrówek i spotkań na szczytach Beskidu oraz wiele nowości. Majówkę rozpoczyna trekking dla odważnych oraz rajd dla dzieci i młodzieży „Beskidzkie Wyspy” na Szczeblu. Zapraszamy! Szczegóły na stronie akcji.


W miniony weekend 22-23 kwietnia zespół Słopnicki Zbyrcok  wziął udział w  Małopolskim Konkursie Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych w Łużnej. Na Pogórzańskich Godach wystąpiło 11 zespołów i grup obrzędowych z  sześciu powiatów. Widowisko zaprezentowane przez nasz zespół uzyskało konkursowe wyróżnienie.


W dniach 25 – 26 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach odbyły się pokazy doświadczeń prezentowane przez Stowarzyszenie Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki Eksperymentatorzy w ramach projektu „Plenerowe spotkania z nauką i kulturą” realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.


Od maja br.  Seniorzy 60+ będą mogli wziąć udział w indywidualnym instruktażu z fizjoterapeutą, podczas którego nauczą się bezpiecznego wykonywania odpowiednich ćwiczeń, dzięki którym dłużej utrzymają sprawność ruchową.


Wójt Gminy Słopnice uprzejmie informuje, że w związku z trwającymi robotami budowlanymi droga gminna Słopnice – Folwark Górny została zamknięta dla ruchu pojazdów z wyłączeniem dojazdu do posesji przez mieszkańców osiedli Folwark Górny, Piaski i Dziołówka.


Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja odbędzie się już po raz dziewiąty i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Małopolskie urzędy skarbowe przygotowały wiele udogodnień dla swoich podatników, które pomogą im rozliczyć się z podatku.


Izabela i Maria – matka i córka, to mieszkanki Słopnic, które postanowiły podzielić się efektami swojego talentu z szerszą publicznością. W dniu 10 marca br. zaprezentowały próbkę swoich prac malarskich w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej, otwierając wystawę pn. „Synestezje”. Wystawa potrwa do końca marca, zapraszamy do odwiedzenia!


"Umiem pływać” to program nauki pływania skierowany do uczniów szkół podstawowych. Realizowany w jego ramach, gminny projekt pn. "Po zdrowie pływająć" rozpoczął się 6 marca br. i trwać będzie do 31 maja br. W programie udział bierze 120 dzieci z klas drugich i trzecich szkół podstawowych naszej gminy.


Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Do 2 maja 2017 r., wypełniając PIT, mają Państwo możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy do wsparcia „swoich” i przekazania go organizacjom ze Słopnic.


Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza organizacje pozarządowe (NGO) oraz osoby fizyczne z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie pn. „Inicjatywy społeczne”. Ideą i głównym celem konkursu jest zachęcenie do realizowania działań oraz inicjatyw wspierających lokalne społeczności.


W drugim tygodniu ferii 9 i 10 lutego br. na hali przy Zespole Placówek Oświatowych w Słopnicach rozegrano VII Klubowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej halowej.


©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: