Strona główna -> Aktualności
2017-06-23     Albina, Wandy, Zenona     "Dusza żywi się tym, z czego się cieszy". św. Augustyn     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

W minioną sobotę 17 czerwca br. odbyła się pierwsza edycja turnieju piłkarskiego dla rocznika 2009 „Mogielica Cup”, na którą przybyły szkółki piłkarskie z całej Polski. Wśród zaproszonych drużyn znalazły się m. in. reprezentacje: Lecha Poznań, APMT Limanowa, Wisły Kraków czy AP Galacticos Ostrowiec Św. Oczywiście nie mogło zabraknąć drużyny gospodarza turnieju – Sokoła Słopnice.


W pierwszą niedzielę lipca, już po raz XII w Słopnicach odbędzie się rodziny festyn parafialny. Parada motocyklowa, występy miejscowych zespołów, loteria, licytacje, gwiazda imprezy „Magda Anioł” oraz festyn taneczny przy muzyce na żywo, tak w skrócie prezentuje się program zabawy. Serdecznie zapraszamy! Więcej szczegółów znajduje się na plakacie.


W środę, 21 czerwca br. miało miejsce spotkanie seniorów z dzielnicowym, dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.  Pan Piotr Biedroń z Komisariatu Policji w Tymbarku omówił zagrożenia związane z wyłudzaniem pieniędzy pod postacią domniemanych zakupów internetowych, a także metodą „na wnuczka”.


Chemia, geografia, historia, język angielski, wiedza biblijna - to właśnie w tych konkursach przedmiotowych i tematycznych dominowali uczniowie szkół ze Słopnic w rywalizacji międzyszkolnej szczebla wojewódzkiego w mijającym roku szkolnym. Ich osiągnięcia, nauka i ciężka praca została wyróżniona podczas specjalnej gali, zorganizowanej przez samorząd gminy Słopnice. Bohaterami tego dnia byli również najlepsi sportowcy.


Pod takim tytułem odbył się 13 czerwca br., w podziemiach kościoła parafialnego w Słopnicach Dolnych spektakl wieńczący realizację projektu obywatelskiego „Plenerowe spotkania z kulturą i nauką”. Noc niezwykłą, pełną magii, zjaw i niesamowitych historii mogli przeżyć zaproszeni goście oraz wszyscyobecni mieszkańcy.


Powiat Limanowski serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na „Najlepszy obiekt turystyki w Powiecie Limanowskim" oraz "Najlepszy produkt lokalny Powiatu Limanowskiego 2017”. Udział w konkursie można zgłaszać w terminie do 15 lipca 2017 r.


Informujemy, że  w dniu 11.07.2017 roku w godzinach od 10 do 11 w Urzędzie Gminy w Słopnicach, odbędzie się prezentacja Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Wszyscy zainteresowani będą w tym czasie mogli założyć własny, elektroniczny profil na PUE.


W dniach 10-11 czerwca 2017 r. na Błoniach w Szczyrzycu odbyła się XI Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego połączona z regionalną wystawą owiec, królików rasowych oraz pokazem jazdy konnej. Podczas wystawy, najlepsze sztuki bydła prezentowali także hodowcy ze Słopnic.


Urząd Gminy w Słopnicach  uprzejmie informuje, że z dniem 17 czerwca br. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 roku o zmianie ustawy o ochronie przyrody. Ustawa ta zmienia zasady wycinki drzew i krzewów na terenach nieleśnych.


Orkiestra Dęta Wiolin, pod batutą Wincentego Curzydło wystąpiła w XVII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych, który odbył się 11 czerwca br. w Laskowej. Repertuar muzyczny naszej orkiestry został nagrodzony trzecim miejscem. Dodatkowo zespół został zakwalifikowany na XXXX Festiwal Orkiestr Dętych "Echo Trombity", który odbędzie się w Nowym Sączu. Zapraszamy na relację z wydarzenia.


Stowarzyszenie Ludzi Młodych i Kreatywnych "Old Foolz Crew" ze Słopnic zaprasza na nieodpłatne lekcje tańca  breakdance, które bedą się odbywać w okresie wakacyjnym. Spotkanie organizacyjno - informacyjne dla zainteresowanej młodzieży oraz rodziców wraz z dziećmi od 9 roku życia odbędzie się w sobotę 24 czerwca, o godz. 10.00 na hali sportowej przy Gimnazjum. Zapraszamy!


Obiekt Sokoła Słopnice po raz kolejny zatętnił życiem sportowym. Tym razem, 10 czerwca br., najmłodsi adepci futbolu 6 i 7 latki z całego powiatu limanowskiego rozegrali ostatni już turniej w ramach wiosennej ligi skrzatów. Została ona zorganizowana przez Limanowski Podokręg Piłki Nożnej i KS Sokół Słopnice.


Za nami II edycja sportowego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej w kategorii orlików i żaków. Turniej ten został rozegrany 4 czerwca br., na boisku KS Sokół Słopnice. Do towarzyskich rozgrywek przystapiło po dziesięć drużyn w każdej kategorii wiekowej, w tym dwie reprezentacje ze słowackich  Koszyc. Zapraszamy na relację z turnieju.


Inicjatorzy wszystkich tegorocznych  atrakcji, przygotowanych dla dzieci i młodzieży ze Słopnic w ramach obchodów Dnia Dziecka, połączyli swoje siły i wspólnie przygotowali dla nich dwudniowy  program. Główne punkty to kino plenerowe, spotkanie ze sztuką, występy artystyczne oraz turniej piłkarski.


Zarząd Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku informuje, że w okresie od 1 czerwca do 30 listopada 2017 roku realizuje projekt pod tytułem ”Jak za dawnych lat”. Projekt skierowany jest do osób 50+ zamieszkujących na terenie naszego Powiatu.


XIV Międzynarodowy Ekstremalny Mataron Pieszy Kierat 2017 przeszedł już do historii. Trzydniowa impreza, odbywająca się po raz pierwszy w Słopnicach, została oficjalnie zakończona ogłoszeniem wyników i uhonorowaniem zwycięzców. W stukilometrową trasę po Beskidzie Wyspowym i Gorcach wyruszyło 653 śmiałków. Pełny dystans ukończyło 272, w tym 25 kobiet.


Zgodnie z planem, punktualnie o godzinie 18-stej z boiska sportowego Sokół Słopnice wystartowali uczestnicy tegorocznej edycji Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Kierat. W trasę „na orientację” po Beskidzie Wyspowym i Gorcach wyruszyło ponad 660 osób. Przed nimi co najmniej sto kilometrów biegu lub marszu non stop.


Wystartowała już kolejna edycja turystycznego Odkrywania Beskidu Wyspowego. W programie „2017” stały program wędrówek i spotkań na szczytach Beskidu oraz wiele nowości. Majówkę rozpoczął trekking dla odważnych oraz rajd dla dzieci i młodzieży „Beskidzkie Wyspy” na Szczeblu. Zapraszamy! Szczegóły na stronie akcji.


Wójt Gminy Słopnice uprzejmie informuje, że w związku z trwającymi robotami budowlanymi droga gminna Słopnice – Folwark Górny została zamknięta dla ruchu pojazdów z wyłączeniem dojazdu do posesji przez mieszkańców osiedli Folwark Górny, Piaski i Dziołówka.


©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: