2017-02-28     Ludomira, Makarego, Wiliany         OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

BRAWO MŁODA KADRA SOKOŁA!

Dobiegły już końca finałowe rozgrywki XXIII Mistrzostw Limanowskiego Podokręgu w halowej piłce nożnej.  W turnieju wystąpił także Sokół Słopnice, wystawiając  reprezentacje  we wszystkich kategoriach wiekowych. Bilans i statystyki zimowego turnieju piłkarskiego przedstawiają się całkiem imponująco dla Sokoła.

XXIII Mistrzostwa Limanowskiego PPN w halowej piłce nożnej turniej i jego fazy rozgrywkowe odbywały się w miesiącu grudniu i styczniu. Wystartowały w nich wszystkie kluby sportowe okręgu limanowskiego. Drużyny Sokoła Słopnice przeszły pozytywnie eliminacje i reprezentowały swój klub w rozgrywkach finałowych w kategorii: żaki, orliki, trampkarze, juniorzy młodsi i juniorzy starsi.
Pierwsze rozstrzygnięcie miało miejsce w kategorii żaków. W rozgrywkach w dniu 8 stycznia br.,  drużyna żaków KS Sokół Słopnice pokonała w meczu finałowym rówieśników z Halny Kamienica i została bezapelacyjnie najlepszą drużyną mistrzostw. Królem strzelców w tej kategorii został Filip Strug z dorobkiem 12 goli, natomiast najlepszym bramkarzem został Jan Urbański. Obaj zawodnicy należą do Sokoła Słopnice.

Równie wysoki poziom gry zaprezentowała drużyna juniorów starszych. W meczu o finał rozegranym w minioną sobotę 21. stycznia br.,  nasi juniorzy pokonali drużynę Krokusa Przyszowa 2:1. Dodatkowo zawodnik Marcin Grucel został najlepszym bramkarzem tego turnieju. Najwyżej w klasyfikacji strzelców został sklasyfikowany Fabian Nowak (pozycja IV, 9 goli).

Reprezentacja Sokoła Słopnice została także trzecią drużyną w klasyfikacji trampkarzy (pokonując LKS Mordarka). Sokół Słopnice razem z MKS Limanovia będą reprezentować Limanowski PPN w finałowym turnieju o Mistrzostwo OZPN w Nowym Sączu (drugi tydzień ferii zimowych).
W piłkarskich potyczkach na szczeblu limanowskiego podokręgu drużyny juniorów młodszych i orlików uplasowały się na pozycji IV.
Jak widać tegoroczny turniej przyniósł bardzo dobre wyniki zawodnikom naszego klubu,  potwierdzając tym samym poziom umiejętności młodych sportowców. Mając takie zaplecze zawodników, Zarząd Sokoła Słopnice może być spokojny o przyszłość swojego klubu.

Wszystkim zawodnikom KS Sokół Słopnice, na czele z trenerem Franciszkiem Mrózkiem serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach! Gratulacje należą się także rodzicom i opiekunom młodych sportowców, którzy aktywnie wspierają swoje dzieci i młodzież w rozwijaniu ich pasji sportowych i zainteresowania piłką nożną.