2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

PIĘĆ UDANYCH LAT GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ

Choć młodzi stażem, to o ich dorobku można by długo opowiadać. Odszukują historyczne pamiątki i prowadzą rekonstrukcje wydarzeń historycznych. To tylko niektóre działania Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych – 1 Pułku Strzelców Podhalańskich AK działających w Słopnicach. W minioną sobotę 18 lutego świętowali swój mały jubileusz – 5 lat istnienia.

W minioną sobotę – 18 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słopnicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 5-lecia Stowarzyszenia. Wśród zaproszonych gości znalazły się przede wszystkim osoby i instytucje, które przez ten pięcioletni okres wspierały i współpracowały z grupą, pomagając się im rozwijać i realizować  ambitne plany.
-Przybliżyliśmy zaproszonym gościom nasze początki, dokonania, oraz plany na przyszłość – mówi prezes Sławomir Szubryt. – Osoby, które nas przez ten pięcioletni okres wspierał, chcieliśmy uhonorować wręczając im pamiątkowe tabliczki oraz dyplomy. Gratulacje i życzenia przekazał członkom Stowarzyszenia także wójt Adam Sołtys.
Przypomnijmy, że dzięki pasji i staraniom Stowarzyszenia oraz przy współpracy samorządu Gminy Słopnice powstała Ścieżka Historyczno-Edukacyjna 1 PSP AK im. kpt. Juliana Krzewickiego, organizowana jest rekonstrukcja zrzutów na Dzielcu oraz rajdy historyczne dla uczniów naszych szkół. Nieoceniona jest także wartość  materiałów i eksponatów historycznych pozyskanych przez członków Stowarzyszenia w archiwach państwowych i zagranicznych.Z okazji jubileuszu przekazujemy życzenia kolejnych równie owocnych lat działalności!

Autor: Fot. Dzięki uprzejmości SRH 1 PSP AK
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: