2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

POKAZY EKSPERYMENTÓW CHEMICZNYCH

W dniach 25 – 26 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach odbyły się pokazy doświadczeń prezentowane przez Stowarzyszenie Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki Eksperymentatorzy w ramach projektu „Plenerowe spotkania z nauką i kulturą” realizowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W trakcie trwania pokazów uczniowie szkół ze Słopnioc mieli możliwość obserwowania oraz przeprowadzenia interesujących eksperymentów z nauk przyrodniczych – chemii i fizyki.
W pokazach wzięło udział około 800 uczniów, którzy poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności,  a przy tym bardzo dobrze się bawili. Gościliśmy również Wójta Gminy Słopnice Adama Sołtysa, który również był pod wrażeniem pokazu.

Program spotkań obejmował następujące obszary:

  1. ”Żywiołowe reakcje chemiczne” – podczas tych demonstracji uczniowie mogli zaobserwować niezwykłe zjawiska powstające w czasie reakcji różnych odczynników chemicznych. Były to m.in. pokazy procesów spalania, „wybuch wulkanu”, „tworzenie kalafiora”.
  2.  „Ulotny suchy lód” – pokaz był przeznaczony dla przedszkolaków i uczniów I – III szkoły podstawowej. W trakcie trwania eksperymentów dzieci poznawały właściwości
    i zastosowania suchego lodu.

     
  3. „Fizyczny Freestyle” – w tym obszarze zaprezentowano podstawowe prawa fizyczne (elektrostatyka, magnetyzm) udowodnione przez pouczające i zabawne doświadczenia.

To już kolejne zadanie realizowane w ramach Budżetu  Obywatelskiego, które zostało bardzo dobrze przyjęte przez wszystkich odbiorców, nawet tych najmłodszych. W najbliższych dwóch miesiącach Gimnazjum im. Adama Mickiewicza będzie jeszcze realizowało trzy zadania:
•    „Spotkania z kulturą rycerską”
•    „Rodzinne kino plenerowe”
•    „Noc Świętojańska”.

Już dziś zapraszamy do udziału w powyższych imprezach!

Autor: Źródło; Gimnazjum w Słopnicach
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: