2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

KIERAT WYSTARTOWAŁ ZE SŁOPNIC

Zgodnie z planem, punktualnie o godzinie 18-stej z boiska sportowego Sokół Słopnice wystartowali uczestnicy tegorocznej edycji Międzynarodowego Ekstremalnego Maratonu Kierat. W trasę „na orientację” po Beskidzie Wyspowym i Gorcach wyruszyło ponad 660 osób. Przed nimi co najmniej sto kilometrów biegu lub marszu non stop.

Biuro zawodów rozpoczęło pracę, w piątek o godzinie 12.00. I już wtedy do rejestracji ustawiła się spora kolejka zawodników. Tegoroczni uczestnicy przyjechali i reprezentują różne części kraju, duże miasta, jak i małe miejscowości. Pojawili się też reprezentanci z Niemiec, Włoch, Czech oraz Białorusi. Sporą, bo siedmioosobową reprezentację ma także Gmina Słopnice. Pierwsi zarejestrowani mogli poznać trasę jaka czeka ich do pokonania w tym roku. Tym razem trasa wiedzie ze Słopnic przez „ramię” Mogielicy, Porębę Wielką w stronę Rabki, dookoła Turbacza i południowym stokami Gorczańskiego Parku Narodowego przez Ochotnicę Dolną, Kamienicę do Słopnic. Dystans ma łącznie 100 km i 13 punktów kontrolnych, a suma podejść wynosi 3900 metrów.

 

O godzinie 17.30 na stadionie KS Sokół Słopnice odbyła się odprawa sędziowska, którą przeprowadził pomysłodawca, a zarazem główny sędzia i budowniczy trasy Andrzej Sochoń. Tuż po odprawie, uczestników Kieratu przywitał gospodarz Słopnic – wójt Adam Sołtys, który występował również w roli współorganizatora imprezy. Wśród obecnych znaleźli się również Andrzej Pilawki - główny organizator i właściciel Biura Turystycznego Limatur z Limanowej oraz Tomasz Baranowski - Szef Biura Zawodów i sędzia pomocniczy.  Do powitania dołączył również Starosta Limanowski Jan Puchała, który objął imprezę swoim patronatem. Po odliczeniu sekund do startu, zawodnicy wybiegli trasę.

Najszybsi maratończycy spodziewani są na mecie w gimnazjum w Słopnicach już w sobotę rano. Według doświadczonych biegaczy pierwsi na mecie będą po około 12-13 godzinach. Zawodnicy na pokonanie trasy mają maksymalnie 30 godzin.

 

Uroczyste zakończenie maratonu odbędzie się w niedzielę o godzinie 9.00 w Gimnazjum w Słopnicach. 

 

 

 

 

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: