2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

KIERAT 2017- BYŁO EKSTREMALNIE

XIV Międzynarodowy Ekstremalny Mataron Pieszy Kierat 2017 przeszedł już do historii. Trzydniowa impreza, odbywająca się po raz pierwszy w Słopnicach, została oficjalnie zakończona ogłoszeniem wyników i uhonorowaniem zwycięzców. W stukilometrową trasę po Beskidzie Wyspowym i Gorcach wyruszyło 653 śmiałków. Pełny dystans ukończyło 272, w tym 25 kobiet.

Najszybszy zawodnik XIV MEMP KIERAT 2017 przekroczył metę o 8:26 w sobotę uzyskując na stukilometrowej trasie czas 14 godzin 26 minut. Zwycięzcą okazał się Krzysztof Lisak z Otwocka (nr startowy 360), który przebył faktycznie według pomiaru GPS dystans 102 km. Świadczy to o bezbłędnej nawigacji, pomimo pokonywania sporej części najtrudniejszego odcinka maratonu pomiędzy Łopuszną i Kamienicą jeszcze w ciemnościach nocy. 

Drugi na mecie Konrad Ciuraszkiewicz do zwycięzcy stracił godzinę i 3 minuty. Maciej Więcek z Krakowa i Michał Jędroszkowiak z Książa Wielkopolskiego na mecie osiągnęli czas 15 godzin i 24 minut, tracąc do Konrada Ciuraszkiewicza tylko jedną minutę. Najlepszą z kobiet okazała się Urszula Zimny z Krakowa, która pokonała trasę w 19 godzin i 53 minuty. Razem z nią na podium stanęły również Joanna Sułkowska z Rupniowa (48 miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Izabela Osyszko z miejscowości Kobyle (57 miejsce w klasyfikacji generalnej).


Najlepszym z zawodników z Powiatu Limanowskiego był Bartłomiej Karabin, który zajął piątą lokatę. Dobrzanin do zwycięzcy stracił godzinę i 44 minuty, a najlepszą kobietą wspomniana już Joanna Sułkowska reprezentująca KS Limanowa Forrest.
Bardzo dobrze spisali się również zawodnicy reprezentujący Słopnice. Wojciech Gembacz i Rafał Ryż z czasem  19 godzin i 9 minut uplasowali się egzeqwo na miejscu 22. Warto dodać, że Rafał Ryż wystartował w Kieracie po raz pierwszy. Najlepszą zawodniczką ze Słopnic była Beata Lis z czasem 29 godzin i 52 minuty, natomiast jej siostra Joanna Lis przybyła na metę tracą do niej tylko jedną minutę.


Uroczyste podsumowanie zawodów miało miejsce w niedzielę 28 maja br. w bazie maratonu czyli w Gimnazjum w Słopnicach. Wyniki odczytał Andrzej Sochoń – Budowniczy Trasy i Sędzia Główny Maratonu Kierat przy asyście Tomasza Baranowskiego – Szefa Biura Maratonu oraz Andrzeja Pilawskiego – Organizatora Imprezy. Puchary zwycięzcy odebrali z rąk fundatorów m. in. Wiesława Janczyka Wiceministra Finansów RP, Jana Puchały Starosty Powiatu Limanowskiego, Grzegorza Biedronia Prezesa Uzdrowiska Krynica-Żegiestów SA. Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe medale ufundowane przez gospodarza i współorganizatora imprezy - Adama Sołtysa Wójta Gminy Słopnice.Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, życzymy szybkiej regeneracji sił i do zobaczenia za rok w Słopnicach! Zapraszamy do galerii!

Relacja ze Startu XIV MEMP KIERAT 2017 znajduje się tutaj.
Szczegółowe
wyniki można obejrzeć  na stronie Maratonu natomiast w zakładce Mapy została zamieszczona mapa XIV MEMP Kierat 2017 oraz mapa z naniesioną trasą wzorcową.

ZDJĘCIA DO POBRANIA

POZOSTAŁE GALERIE NA STRONIE MARATONU KIERAT

Organizatorzy:
Sędzia Główny, Budowniczy Trasy: Andrzej  SOCHOŃ  z Warszawy
Sędzia -Kierownik Biura Maratonu –Tomasz BARANOWSKI z Gdyni oraz sędziowie pomocniczy 100 osób wolontariuszy.
Główny organizator: Andrzej PILAWSKI - Biuro Turystyczne LIMATUR z Limanowej
Główny współorganizator – Gmina Słopnice

Współorganizatorzy: Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Słopnicach, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Ochotnicza Straż Pożarna w Słopnicach, Gmina Nowy Targ, Gmina Ochotnica Dolna, Nadleśnictwo Limanowa, Nadleśnictwo Nowy Targ, Związek Strzelecki STRZELEC w Tymbarku

Zabezpieczenie medyczne: Zygmunt Chaja Ordynator Oddziału Ortopedyczno-Urazowego Szpitala Powiatowego w Limanowej, lekarz dyżurny Arkadiusz Szczecina, Maksymilian Pasionek oraz GOPR Rabka Zdrój - Sekcja Operacyjna Limanowa


Wójt Gminy Słopnice składa serdeczne podziękowanie organizatorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg XIV MEMP Kierat 2017!

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: