2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

KINO, TURNIEJ SPORTOWY I PIKNIK NA DZIEŃ DZIECKA

Inicjatorzy wszystkich tegorocznych  atrakcji, przygotowanych dla dzieci i młodzieży ze Słopnic w ramach obchodów Dnia Dziecka, połączyli swoje siły i wspólnie przygotowali dla nich dwudniowy  program. Główne punkty to kino plenerowe, spotkanie ze sztuką, występy artystyczne oraz turniej piłkarski.

W sobotę 3 czerwca., dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum w Słopnicach zaprosili najmłodszych i ich rodziców na letnie kino plenerowe i spotkanie z wielkim smakoszem marmolady misiem „Paddingtonem”. Na wieczornym seansie,  przed dużym ekranem zasiadły głównie dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i przedszkoli. Czas projekcji filmowej umilały wszystkim  słodycze i popcorn przygotowany przez uczniów Gimnazjum.

Drugi dzień obchodów Dnia Dziecka rozpoczął Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Słopnice w kategorii olików, skrzatów i żaków. Druga edycja rywalizacji sportowej w piłce nożnej została przygotowana przez Klub Sportowy Sokół Słopnice przy dużym zaangażowaniu rodziców tych najmłodszych drużyn Sokoła. Impreza „Sokół Cup 2017” zorganizowana pod hasłem „Aktywność i Integracja” zgromadziła ponad 20 drużyn rocznika 2006 i 2008 z całej małopolski oraz gościnnie dwie drużyny ze Słowacji. Po otwarciu turnieju przez Prezesa KS Sokół Słopnice Stanisława Dębskiego, Starostę Powiatu Jana Puchałę i Wójta Słopnic Adama Sołtysa zespoły przystąpiły do sportowej rywalizacji.  (Wyniki turnieju zostaną podane wkrótce na stronie organizatora). Warto dodać, że w przerwie rozgrywek rodzice i współorganizatorzy towarzyskich spotkań piłkarskich zafundowali wiele atrakcji m.in. występy czirliderek, grup tańca nowoczesnego, występ Klubu Gravity Revolt ze Słopnic oraz konkursy z nagrodami. (galeria) 


Druga część dnia upłynęła na pikniku rodzinnym przygotowanym przez Gminę Słopnice oraz Dyrekcję i nauczycieli szkół ze Słopnic.   Tradycyjnie, na płycie kompleksu boisk sportowych przy Szkole Nr  1  i Gimnazjum, o godz. 14.00 imprezę otwarli dyrektorzy szkół, przekazując do dyspozycji dzieci wszystkie przygotowane atrakcje oraz zapraszając do wspólnej zabawy. Życzenia udanego spotkania i samych powodów do radości skierował do zebranych dzieci i ich rodziców także wójt Adam Sołtys, który dołączył do uczestników zabawy. 


Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się wychowankowie przedszkoli w Słopnicach, dedykując swoje barwne występy, śpiewy i tańce swoim rodzicom. Na scenie zaprezentowali się także „Mali Słopniczanie”. Występy kolejnych starszych już grup wszystkich szkół przeplatał się z innymi atrakcjami. Dużym powodzeniem cieszyły się dmuchawce i zjeżdżalnie oraz mini karuzela. Ponadto na otwartym kompleksie boisk sportowych każdy mógł znaleźć coś dla siebie: na maluchów czekały  liczne konkursy, gry i zabawy z nagrodami, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy itp. Dzieci mogły obejrzeć sprzęt oraz wyposażenie samochodu strażackiego, prezentowane przez druhów z Ochotniczej Straży  Pożarnej w Słopnicach Dolnych. Dzieci mogły również poasystować w obsłudze węża strażackiego. Gościem specjalnym pikniku była malarka Sara Bowyer, która przygotowała warsztaty malarskie dla dzieci wspólnie z LiSzKa Art Gallery ze Słopnic. Pochodząca z Włoch artystka namalowała również specjalny piknikowy obraz. O zaplecze gastronomiczne i dziecięce przysmaki zadbały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Piknik był też okazją do przejażdżki na rowerach kolarstwa górskiego, pod okiem członków Klubu Gravity Revolt. Miłośnicy sportu mogli spotkać się również z członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego „Iskra Gimnazjum”, którzy demonstrowali m.in. jazdę na nartorolkach. Oblężenie przeżywały także stoiska malowania twarzy i samodzielnych robótek przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną „Okno na Świat” i Szkołę Podstawową Nr 4. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwały pielęgniarki Indywidualnej Praktyki Pielęgniarskiej ze Słopnic.




Wójt Gminy Słopnice kieruje podziękowania do wszystkich współorganizatorów tegorocznych obchodów Dnia Dziecka – dyrektorów oraz nauczycieli szkół z terenu Gminy Słopnice, za zaangażowanie i wkład w organizację imprezy, prezesów i członków KS Sokół Słopnice za organizację drugiej edycji towarzyskiego turnieju w piłce nożnej.
Wójt Gminy Słopnice kieruje swoje podziękowanie także do dzieci,  które przygotowały piękny repertuar i zaprezentowały je wszystkim obecnym, także ich opiekunkom i rodzicom. Dziękujemy również pozostałym organizacjom z terenu Gminy Słopnice, które uatrakcyjniły obchody Dnia Dziecka.

Autor: UG
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: