2017-09-22     Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Pod takim tytułem odbył się 13 czerwca br., w podziemiach kościoła parafialnego w Słopnicach Dolnych spektakl wieńczący realizację projektu obywatelskiego „Plenerowe spotkania z kulturą i nauką”. Noc niezwykłą, pełną magii, zjaw i niesamowitych historii mogli przeżyć zaproszeni goście oraz wszyscyobecni mieszkańcy.

Pod takim tytułem odbył się 13 czerwca br., w podziemiach kościoła parafialnego w Słopnicach Dolnych spektakl wieńczący realizację projektu obywatelskiego „Plenerowe spotkania z kulturą i nauką”. Noc niezwykłą, pełną magii, zjaw i niesamowitych historii mogli przeżyć zaproszeni goście, a wśród nich: Grzegorz Biedroń - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Antoni Malczak - Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” , Małgorzata Kalarus - Zastępca dyrektora MCK Sokół, Marek Harbaczewski koordynator projektu, Adam Sołtys Wójt Gminy Słopnice wraz z pracownikami gminy, dyrektorzy szkół, księża, rodzice uczniów oraz mieszkańcy Słopnic.
Młodzi aktorzy po mistrzowsku zaprezentowali piękno tradycji ludowej związanej z sobótką i poszukiwaniem kwiatu paproci. W słopnickiej, świętojańskiej nocy nie mogło zabraknąć muzyki, pięknych śpiewów, fantastycznych postaci i prostoty ludowej, która nakazuje szanować i podtrzymywać zwyczaje przekazane przez przodków.
Druga część spotkania była podsumowaniem działań podejmowanych przez Gimnazjum w ramach projektu. W czasie krótkiej prezentacji przypomniano przygotowane wcześniej spektakle i spotkania, w których uczestniczyły również inne szkoły i społeczność lokalna.
Projekt "Plenerowe spotkania z kulturą i nauką" okazał się ogromnym przedsięwzięciem, przyniósł wymierne korzyści i zakończył się wielkim sukcesem.

GALERIA Z WYDARZENIA JUŻ WKRÓTCE
 

Autor: Tekst: Gimnazjum w Słopnicach, Fot. David Młynarczyk
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: