2017-07-28     Ady, Wiwiany, Sylwiusza         OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

MISTRZOWIE WIEDZY I SPORTU

Chemia, geografia, historia, język angielski, wiedza biblijna - to właśnie w tych konkursach przedmiotowych i tematycznych dominowali uczniowie szkół ze Słopnic w rywalizacji międzyszkolnej szczebla wojewódzkiego w mijającym roku szkolnym. Ich osiągnięcia, nauka i ciężka praca została wyróżniona podczas specjalnej gali, zorganizowanej przez samorząd gminy Słopnice. Bohaterami tego dnia byli również najlepsi sportowcy.

Na galę podsumowującą dorobek uczniów, która odbyła się 20 czerwca br. na hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych i Gimnazjum w Słopnicach, zostali zaproszeni wszyscy laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz dyscyplin sportowych roku szkolnego 2016/2017. Wśród najlepszych z najlepszych stanęło 14 finalistów konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz liczne grono sportowców. Sukcesy tych młodych mieszkańców Słopnic, to również powód do dumy ich rodziców i nauczycieli, którzy towarzyszyli im podczas wręczania gratulacji i pamiątek honorujących ich osiągnięcia i sukcesy. W ten sposób samorząd gminy Słopnice chciał docenić pracę, wiedzę, wytrwałość i talent uczniów, którzy przysporzyli naszej gminie i jej mieszkańcom wielu powodów do dumy oraz pięknie reprezentowali Słopnice w województwie.

Grono laureatów i finalistów roku szkolnego 2016/2017 przedstawia się następująco:

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach
Natalia Ślazyk – Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego – opiekun
Monika Trzópek
Sebastian Krzyściak – Finalista Biblijnego konkursu tematycznego „Z Dobrą Nowina przez Życie” – opiekun Krystyna Zaniewska
Natalia Śliwa – Laureatka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego – opiekun Magdalena Biedroń


Szkoła Podstawowa Nr 4 w Słopnicach
Mikołaj Nawalaniec – Finalista Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” – opiekun ks. Henryk Brdej
Dominik Poręba - Finalista Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie” – opiekun ks. Henryk Brdej


Gimnazjum im. Adama Mickiewicza W Słopnicach
Krystian Dębski – Finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego – opiekun Marek Kłodnicki
Mateusz Banach – Finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego – Bożena Franczak
Piotr Ślazyk – Finalista Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością proroków przez życie” – opiekun Beata Kęska
Bartosz Trzajna – Finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego „Prezydentowi Rzeczypospolitej… będę bezwzględnie posłuszny” – opiekun Przemysław Bukowiec
Mateusz Kęska – Laureat Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością proroków przez życie” – opiekun Beata Kęska
Angelo Milczek – Laureat Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością proroków przez życie” – opiekun Beata Kęska
Artur Trzupek – Laureat Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością proroków przez życie” – opiekun Beata Kęska
Paweł Trzupek – Laureat Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością proroków przez życie” – opiekun Beata Kęska
Szczepan Wikar – Laureat Małopolskiego Konkursu Biblijnego „Z mądrością proroków przez życie” – opiekun Beata Kęska

 

ZAWODY SPORTOWE

Zespół Placówek Oświatowych
Drużyna: Klaudia Banach, Julia Florek, Kornelia Florek, Kamila Gaik, Kacper Marcisz, Klaudiusz Młynarczyk, Piotr Palacz, Bartosz Puto – Wicemistrzostwo w Małopolskim Turnieju Gier i Zabaw „Mały mistrz” – opiekunowie Artur Matras, Cecylia Król, Maria Sołtys
Natalia Śliwa – VII Miejsce w Wojewódzkich Zawodach w Kolarstwie Górskim – opiekun Artur Matras
Drużyna: Jakub Kaim, Klaudia Banach, Piotr Palacz – reprezentowanie szkoły w wojewódzkich zawodach w indywidualnych biegach przełajowych – opiekun Józef Szczecina
Drużyna: Aleksandra Pach, Kornelia Florek, Jakub Kaim - reprezentowanie szkoły w wojewódzkich zawodach w narciarstwie biegowym – opiekun Maria Trojanowska

Gimnazjum im. Adama Mickiewicza W Słopnicach
Jerzy Pachut - I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych, I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Narciarskich
Sebastian Florek - I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych, I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Narciarskich
Paweł Ubik - I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych, I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Narciarskich, reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w „6” piłkarskich
Marcin Grucel - I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych, I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w „6” piłkarskich
Krzysztof Kowalczyk - I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych, II Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w indywidualnej lidze Lekkoatletycznej (bieg na 1000m), I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych,
I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych
Wojciech Mirek - I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w „6” piłkarskich,
Kowalczyk Paweł - I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych, I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych, reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w „6” piłkarskich,
Konrad Podgórny - I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych, I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych,
Marta Banach - reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w indywidualnej lidze Lekkoatletycznej (bieg na 100m), reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Narciarskich,
Alicja Banach - reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w indywidualnej lidze Lekkoatletycznej (skok w dal), reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Narciarskich,
Mateusz Franczak - I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych – opiekun Rafał Jędrzejek,
Tomasz Sroka - I Miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych – opiekun Rafał Jędrzejek,
Drużyna: Kacper Worotniak, Jakub Piaskowy, Grzegorz Kowalczyk, Dominik Jasica, Grzegorz Madoń, Patryk Czepiel - reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w „6” piłkarskich – opiekun Rafał Kordeczka,
Anna Ryż - reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w indywidualnej lidze Lekkoatletycznej (pchnięcie kulą),
Natalia Jeremiejko - reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Pływaniu Indywidualnym (50 m stylem dowolnym) – opiekun Lidia Pach,
Ewelina Krzemińska - reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Pływaniu Indywidualnym (50 m stylem motylkowym) – opiekun Lidia Pach,
Michał Kowalczyk – II miejsce w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowy Klasycznym Juniorek i Juniorów do lat 16,
Drużyna: Adrian Franczak, Dawid Kulig, Aleksandra Pach, Magdalena Pach, Zuzanna Ślazyk, Emilia Więcek – reprezentowanie szkoły w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży w Indywidualnych Biegach Narciarskich – opiekun Wojciech Kordeczka.


Przy okazji warto dodać, że już po raz ósmy z rzędu Gimnazjum w Słopnicach zyskało również tytuł najlepszej szkoły w powiecie, zajmując pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji gimnazjów w dyscyplinach sportowych ( także w kategorii dziewcząt i kategorii chłopców).


       


Wspaniałych osiągnięć i wyników swojej pracy gratulowała uczniom także Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty – Teresa Szczurowska. Na gali obecni byli także Przewodniczący Rady Gminy – Józef Filipiak, Sekretarz Gminy Słopnice – Maria Nowak oraz prezydia Rad Rodziców szkół ze Słopnic.

Gospodarzem uroczystości był Wójt Adam Sołtys oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Marta Młotkowska. Oprawę artystyczną gali przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach.









Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: