2017-09-22     Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR

W środę, 21 czerwca br. miało miejsce spotkanie seniorów z dzielnicowym, dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.  Pan Piotr Biedroń z Komisariatu Policji w Tymbarku omówił zagrożenia związane z wyłudzaniem pieniędzy pod postacią domniemanych zakupów internetowych, a także metodą „na wnuczka”.


21 czerwca 2017 r. miało miejsce spotkanie seniorów z dzielnicowym dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzielnicowy Pan Piotr Biedroń omówił zagrożenia związane z wyłudzaniem pieniędzy pod postacią domniemanych zakupów internetowych a także metodą „na wnuczka”. Zwrócił uwagę na akwizytorów oferujących zakupy różnego typu artykułów i penetrującymi przy okazji domy. Prosił też aby rozważni seniorzy baczyli na bezpieczeństwo dzieci podczas prac polowych. Jako ważne uczestnicy spotkania uznali też zachęcanie wnuków do oderwania się od komputerów oraz smartfonów a zamiast tego do podejmowania aktywności fizycznej.


Było to pierwsze spotkanie grupowe w ramach projektu socjalnego „Aktywny i bezpieczny senior” jaki jest w tym roku realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach. W ramach tego projektu realizowane są również indywidualne instruktaże z fizjoterapeutą, które służą diagnostyce i nabyciu umiejętności samodzielnego wykonywania bezpiecznych ćwiczeń fizycznych adekwatnych do stanu zdrowia. Wstępnie zaplanowano także wyjście na Łopień w lipcu,  a w sierpniu planuje się ognisko na Chyszówkach. Jesienią będzie też organizowane spotkanie z literaturą we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Słopnicach.

Zapraszamy seniorów do udziału w planowanych wydarzeniach!

Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: