2017-09-22     Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

XII FESTYN PARAFIALNY JUŻ ZA NAMI

Sponsorzy, motocykliści, duchowni, a w szczególności fundatorzy czyli mieszkańcy parafii i miejscowości Słopnice bawili się podczas dwunastego już festynu parafialnego, który niezmiennie od lat jest wspólną inicjatywą Gminy Słopnice i parafii Słopnice Dolne. W tym roku przyjął on formę podziękowania wszystkim tym, którzy wspierali duchowo i materialnie najpierw budowę, potem urządzenie wystroju i otoczenia nowego kościoła parafialnego pw. Jana Pawła II w Słopnicach.

W programie niedzielnej zabawy nie zabrakło stałych, jak i nowych elementów imprezy. Na boisku sportowym został rozegrany mecz kawalerzy kontra żonaci. Bardzo emocjonująca gra zakończyła się remisem 4:4. O wygranej  rozstrzygnęła dogrywka w rzutach karnych z wynikiem 7:11 dla żonatych. Zgodnie z planem, festyn rozpoczął się mszą św., która została odprawiona w nowym kościele parafialnym pw. św. Jana Pawła II. Zaraz po niej tradycyjnie odbyła się parada motocyklowa prowadzona przez proboszcza ks. Jana Gniewka. Otwarcia festynu dokonali gospodarze imprezy ks. Jan Gniewek proboszcz parafii i Adam Sołtys wójt Słopnic.


Dla uczestników XII festynu parafialnego „I Ty budujesz kościół” wystąpili: Orkiestra Wiolin, Zespół Regionalny „Słopnicki Zbyrcok” oraz „Słopniczanie”. Gościnnie wystąpił zespół „Widelanie” z Podkarpacia. Gwiazdą wieczoru była „Magda Anioł”, która wspólnie z zespołem wystąpiła z koncertem pieśni religijnych. Poszczególne występy zespołów przeplatane były losowaniem nagród w loterii fantowej prowadzonej przez niezawodnego konferansjera festynu Mariana Wójtowicza. Nie zabrakło również licznych stoisk m. in. z potrawami regionalnymi serwowanymi przez Koło Gospodyń wiejskich stoisk z łakociami i gadżetami dla najmłodszych, dań z grilla, straganu z wyrobami serów regionalnych i stoiska z dewocjonaliami. Mocno oblegane było także stoisko straży pożarnej, zjeżdżalnie oraz punkt jazdy konnej. Imprezę zakończył występ zespołu „Vernis” ze Słopnic, który bawił mieszkańców podczas festynu tanecznego.Niezmiennie, od przeszło kilku lat w organizację festynu włączyły się miejscowe zespoły regionalne, koło gospodyń, strażacy, wolontariusze oraz młodzież. Imprezę wsparli również lokalni przedsiębiorcy, organizacje i osoby prywatne fundując przedmioty do loterii fantowej oraz przekazując datki na kolejne prace wykończeniowe. Nie sposób wymienić także wszystkich tych mieszkańców Słopnic, którzy na różne sposoby włączyli się  w przygotowanie festynu. Wspólny wkład i praca tych osób pozwoliła mile spędzić niedzielne popołudnie i z pewnością zasili konto o kolejne fundusze. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

W imieniu organizatorów XII Festynu Parafialnego wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację imprezy składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również za szczere i hojne ofiary na rzecz urządzenia wystroju i otoczenia nowego kościoła.

 
                        Ks. Proboszcz Jan Gniewek
                           Wójt Gminy Słopnice Adam Sołtys


WARTO WIEDZIEĆ
Budowa nowego kościoła parafialnego rozpoczęła się w lipcu 2008 roku. Projekt nowego obiektu  sakralnego o nietuzinkowej architekturze opracował architekt inż. Sebastian Pitoń z Kościeliska. Kierownictwo budowy to współpraca trzech osób: inż. Aleksandra Cwynara – kierownika (i jak trzeba projektanta), inż. Franciszka Michałka - inspektora nadzoru oraz Stanisława Florka ze Słopnic – głównego majstra prowadzącego całość prac. Dzięki zaangażowaniu parafian oraz dobrej współpracy kierownictwa, budowa szybko postępowała i  po zaledwie pięciu latach w krajobraz Słopnic wpisał się nowy okazały obiekt. Nowy kościół został poświęcony w dniu 16 listopada 2013 r. przez Biskupa Ordynariusza Andrzej Jeża. Dzięki ofiarności parafian co roku realizowane są kolejne elementy wystroju wnętrza i zagospodarowania terenu wokół kościoła. Obiekt w całości został wykończony na zewnątrz oraz urządzono przy nim parkingi i skwery zieleni. W bieżącym roku zamontowano kolejne witraże oraz stacje drogi krzyżowej. Obecnie finalizowane są warunki budowy ołtarza głównego wraz ze ścianą ołtarzową, a w dalszej kolejności realizacja kolejnych witraży i kaplic bocznych.Autor: UG
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: