2017-09-22     Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

RUSZA REMONT MOSTÓW

Przez najbliższe tygodnie, na terenie Słopnic będzie trwał remont obiektów mostowych zlokalizowanych w ciągu drogi powiatowej Zamieście-Słopnice-Zalesie. Inwestycję realizuje Powiat Limanowski przy współudziale gminy Słopnice. Remont przejdą w sumie trzy obiekty mostowe wraz z odcinkami dróg bezpośrednio do nich przylegających.

- Zakres prac obejmuje przebudowę  mostów wraz z ich dojazdami, które pokryje nowa nawierzchnia asfaltowa – informuje o szczegółach inwestycji Jan Więcek Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. – W efekcie na terenie gminy Słopnice zostaną zmodernizowane trzy mosty, powstaną nowe odcinki nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikami i oświetleniem. 
Remont przejdą mosty: przy kościele w Słopnicach Dolnych, nad remizą OSP w Słopnicach Górnych oraz pod osiedlem Goryczki, również w Słopnicach Górnych. Dodatkowo przy dwóch pierwszych obiektach zostaną zmodernizowane nawierzchnie asfaltowe. W Słopnicach Dolnych nowa nawierzchnia asfaltowa zostanie wykonana od mostu w obu kierunkach: do skrzyżowania przy Lewiatanie i w kierunku urzędu gminy. Dodatkowo zostanie przedłużony odcinek chodnika od zatoki przystankowej u Marka do przejścia dla pieszych przy Lewiatanie. Ta część inwestycji na terenie Słopnic Dolnych obejmie również wymianę nawierzchni chodnika na granitową, od kościoła do urzędu gminy. W ramach inwestycji, w Słopnicach Górnych, nowa nawierzchnia asfaltowa pokryje odcinek od mostu do skrzyżowania pod kościołem. Na tym odcinku powstanie również nowa nitka chodnika. Dodatkowo gmina Słopnice w całości sfinansuje wykonanie oświetlenia drogowego do kaplicy w osiedlu Piechoty.
Koszt wszystkich robót, ujętych w zadanie pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa obiektów mostowych w ciągu drogi powiatowej 1613 K Zamieście - Słopnice - Zalesie w miejscowości Słopnice wraz z dojazdami” zamyka się kwotą  4 962 074 zł i jest realizowany przez Powiat Limanowski. Udział finansowy Gminy Słopnice w pracach wynosi 689 609 zł (ok. 14 %) i obejmuje partycypację w kosztach budowy chodników oraz  wspomnianą budowę oświetlenia ulicznego. Pozostałe środki pochodzić będą z budżetu państwa -  1 752 500 zł  i budżetu powiatu - 2 519 905 zł.


Powiatowy Zarząd Dróg rozpoczął już przygotowania do nowej inwestycji. Roboty na obiektach drogowych potrwają przez najbliższe tygodnie. Wykonawca informuje o utrudnieniach i zwraca się do mieszkańców o wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności w miejscach prowadzonych prac.

Autor: UG
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: