2017-07-28     Ady, Wiwiany, Sylwiusza         OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

DWA MEDALE NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu zakończyły się 71  Mistrzostwa Polski Juniorów. Dwa srebrne medale w tych zawodach wywalczył Andrzej Kowalczyk zawodnik ze Słopnic. To już kolejny sukces w jego karierze sportowej.

W dniach 7-9. lipiec br. w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski U-20 w lekkoatletyce organizowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. W mistrzostwach wziął udział Andrzej Kowalczyk zawodnik ze Słopnic reprezentując swój klub ULKS ,,Fajfer 2001” Łapanów, gdzie trenuje pod okiem trenera Stanisława Karasia. Andrzej wystartował w biegach na dystansie 3000 i 1500 metrów. W pierwszym dniu zawodów, w biegu na 3000 metrów zdobył drugie miejsce uzyskując czas 8:35,59, a do zwycięzcy Mateusza Dębskiego z Radomia (obrońca tytułu) stracił tylko 1 sekundę. Srebro wywalczył także startując w biegu na dystansie 1500 metrów z czasem 3:49,96. Złoto przegrał o 0,47 sekundy z Patrykiem Kozłowskim z Radomia.

Serdecznie gratulujemy!

Andrzej Kowalczyk to 19-letni zawodnik ze Słopnic (tegoroczny maturzysta) trenujący biegi średnie w ULKS ,,Fajfer 2001” w Łapanowie pod okiem trenera Stanisława Karasia. W swojej kolekcji posiada już kilka (w tym dwa złote) medale Mistrzostw Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w lekkoatletyce w kategorii junior.