2017-09-22     Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

AKTYWNI SENIORZY NA ŁOPIENIU

W minionym tygodniu 12 lipca br. grupa seniorów ze Słopnic wybrała się na pieszą wycieczkę na górę Łopień. Wyprawa była częścią projektu socjalnego „Aktywny i bezpieczny senior” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy w Slopnicach. Projekt ten ma na celu promocję aktywności ruchowej wśród seniorów.- Wystartowaliśmy w Chyszówkach przy pomniku na przełęczy Rydza-Śmigłego. – relacjonuje Edward Sroka Kierownik GOPS w Słopnicach - Potem szliśmy stokówką, a następnie do domku myśliwskiego. Tam był krótki odpoczynek i tam też dołączył do naszej grupy Wójt, który jest miłośnikiem wypraw górskich oraz przewodnikiem. Przeszliśmy następnie wzdłuż grzbietu góry odwiedzając po drodze torfowisko, na którym można było zobaczyć roślinność bagienną, a w tym rzadką i chronioną owadożerną rosiczkę w jej naturalnym środowisku. Z grani nad Jurkowem podziwialiśmy panoramę aż po Babią Górę. Na koniec zeszliśmy stokówką na Zaświercze. W ten sposób poznaliśmy piękną trasę, idealną do chodzenia z kijkami, w które wyposażyła się większość uczestników. Choć nogi trochę bolały szczególnie po zejściu, to uczestnicy byli bardzo zadowoleni, a szczególnie ci, którzy nie spodziewali się po sobie, że są zdolni do takiego wyczynu.
Projekt jest realizowany w ramach środków, jakie GOPS otrzymał z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramach projektu realizowane są także instruktaże fizjoterapeuty, które podnoszą umiejętność wykonywania indywidualnych ćwiczeń ruchowych. W najbliższej przyszłości planowane jest ognisko i spotkanie z literaturą. Zaplanowano także wizytę grupy seniorów z Gminy Kamienica, z którymi nasi seniorzy nawiązali  współpracę.

Autor: GOPS
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: