2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

DWA ZESPOŁY ZE SŁOPNIC NA FESTIWALU

W sobotę, 29 lipca, w Żywcu rozpoczął  się Festiwal Folkloru Górali Polskich - największa w Polsce impreza, na którą przybywają górale z całego kraju i zagranicy. Podczas tegorocznej 48  edycji festiwalu zaprezentują się dwa zespoły regionalne z Gminy Słopnice.

Festiwal Folkloru Górali Polskich, który odbywa się w Żywcu od 1970 roku, jest największym spotkaniem polskich górali; zespołów, kapel, śpiewaków, instrumentalistów. Na scenie w tym roku zaprezentuje się Zespół Regionalny „Słopnicki Zbyrcok” oraz Zespół „Słopniczanie”. Prócz występów konkursowych, imprezie towarzyszą barwne korowody, koncerty, kiermasze i wystawy sztuki ludowej. Podczas koncertu laureatów 48. FFGP 6 sierpnia dla najlepszych zostaną wręczone nagrody – Złote Żywieckie Serca. 
Impreza organizowana w ramach większej imprezy - Tygodnia Kultury Beskidzkiej, który odbywa się jednocześnie na pięciu scenach: w Wiśle, Szczyrku, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu i Żywcu.


WYNIKI FESTIWALU ( 4.08.2017 r.)W ramach festiwalu został rozstrzygnięty również Konkurs kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, mistrzów uczących śpiewu i gry na instrumentach. Miło nam poinformować, że jury konkursowe nagrodziło II miejscem wystąp Kapeli Słopnicki Zbyrcok ze Słopnic (przyznano 4 równorzędne nagrody) oraz żeńską grupę śpiewaczą Słopnickiego Zbyrcoka, która zdobyła III miejsce i nagrodę pieniężną. Ogłoszenie wyników miało miejsce 1 sierpnia.
Autor: Fot: Oficjalna strona Festiwalu Kultury Beskidzkiej
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: