2017-08-22     Cezarego, Marii, Zygfryda     "Sens życia polega na tym, aby cieszyć się z niego i czynić go piękniejszym dla każdej ludzkiej istoty." - David Ben Gurion"Bóg nie każe nam iść żadną drogą, której by On sam nie przemierzył i na której by nie szedł z nami. " - Dietrich Bongoeffer     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Słopnice oraz sąsiednich miejscowości na doroczne Dożynki, które w tym roku odbędą się w niedzielę, 13 sierpnia br. Prócz stałych punktów programu zaplanowano także wiele nowości i niespodzianek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Słopnice na Dożynki Gminne, które odbędą się 13 sierpnia br., na placu obok urzędu gminy.

Program wydarzenia:

  • godz. 15:45 – przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła z udziałem delegacji zagranicznych z miast partnerskich z Węgier, Rumunii, Słowacji i Austrii oraz  gospodarzami dożynek i orkiestrą Wiolin.
  • godz.16:00 – msza św. w intencji rolników w kościele parafialnym pw. św. Jana Pawła II w Słopnicach Dolnych
  • godz. 17:00 – rozpoczęcie imprezy na placu przy budynku urzędu gminy:

- wręczenie chlebów dożynkowych Wójtowi Słopnic i Staroście Powiatu Limanowskiego

- wystąpienia burmistrzów miast partnerskich i zaproszonych gości

- wręczenie odznaczeń rolnikom

- degustacja chleba i wypieków regionalnych

-pokaz dawnych zwyczajów związanych ze żniwami.

  • godz. 18:30 – koncert galowy w wykonaniu młodych talentów z Gminy Słopnice i podsumowanie projektu „Rozwój twórczych zainteresowań pogranicza polsko-słowackiego”.
  • godz. 20.00 – festyn taneczny przy muzyce Zespołu „Babiorze”.

 

Dodatkowo degustacja potraw regionalnych, dmuchawce i atrakcje dla dzieci, pokaz maszyn i sprzętu rolniczego, wystawa hodowli zwierząt oraz inne niespodzianki.

 

Zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do korowodu dożynkowego, licznego uczestnictwa w mszy św. oraz życzymy dobrej zabawy!

 

 

Głównym organizatorem imprezy jest Gmina Słopnice przy współpracy Powiatu Limanowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: UG
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: