2017-09-22     Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

WARSZTATY TERENOWE DLA SENIORÓW

Zgodnie z planem, w miniony wtorek 22 sierpnia br. na Chyszówkach,  odbyły się kolejne już terenowe warsztaty dla seniorów z gminy Słopnice. Głównym tematem warsztatów była kwestia powołania stowarzyszenia seniorów – uwarunkowania prawne, finansowe i korzyści płynące ze sformalizowania działalności.

Wykład na temat założenia stowarzyszenia przeprowadziła Pani Zofia Kuchnia z Kamienicy. Aby w praktyce pokazać, jak taka instytucja funkcjonuje, seniorzy ze Słopnic zaprosili seniorów z Kamienicy, którzy właśnie w zeszłym roku sformalizowali swoją działalność i założyli stowarzyszenie. Spotkanie było okazją do rozmów, wymiany doświadczeń i integracji obu środowisk seniorskich sąsiednich gmin. Wraz z seniorami z Kamienicy przyjechał też kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Mieczysław Kuziel, zaś ze strony władz Gminy Słopnice byli obecni wójt Adam Sołtys i skarbnik Jan Więcek.
- Ponieważ cały projekt socjalny „Aktywny i bezpieczny senior” jest realizowany pod hasłem aktywności ruchowej, toteż i warsztaty musiały się odbyć w terenie, ażeby seniorzy mogli odetchnąć leśnym górskim powietrzem – mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słopnicach Edward Sroka.  - Żeby zaś cukier nie spadł zbyt nisko, a integracja miała nie tylko oficjalny ale i towarzyski charakter, warsztaty były zorganizowane w formie grilla w pensjonacie Państwa Zawadów na Chyszówkach, gdzie już mieliśmy okazję gościć w zeszłym roku. I tym razem  wszyscy mogli cieszyć się, zarówno dobrymi warunkami, jak i rodzinną atmosferą.


Projekt „Aktywny i bezpieczny senior” jest realizowany w Gminie Słopnice przy wsparciu finansowym Wojewody Małopolskiego.

Autor: GOPS w Słopnicach
Komentarze :Dodaj komentarz
Brak komentarzy.
wszystkie komentarze
©
Redakcja: UG
IAP Portal - (C)opyright by Interaktywna Polska
Odwiedzin: