2017-09-22     Maury, Milany, Tomasza     "Trzeba mieć odwagę powtórzyć drugiemu to, co się poza jego plecami mówiło" - Stefania Łącka     OFICJALNA STRONA GMINY SŁOPNICE

EMIL WYSTARTOWAŁ NA RED BULL MEGAWATT

Emil Juszczak ze Słopnic, lider klasyfikacji generalnej kategorii Open MP Superenduro, próbował swoich sił na największej imprezie hard enduro w tej części Europy – Red Bull Megawatt. W miniony weekend, 9 i 10 września, wystartował na torze Kopalni PGE w Kleszczowie rywalizując z najlepszymi zawodnikami motorsportu z kraju i zagranicy.

Red Bull 111 Megawatt to największe zawody motocyklowego enduro w Europie Środkowo-Wschodniej. Impreza to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także niesamowite widowisko dla szerokiej publiczności. Obok Emila, do klasyfikacji stanęło blisko 1200 zawodników. Ekstremalna trasa szybko wyłoniła najlepszych i w wyścigu głównym  wystartowało tylko 500 zawodników. Po jeździe klasyfikacyjnej Emil uplasował się na miejscu 19, osiągając najlepszy czas z Polaków. Epicentrum emocji i widowiskowych zmagań przyniósł drugi dzień i start w niedzielnych zawodach. Spore różnice terenu, różne nawierzchnie, strome podjazdy i wiele niespodzianek toru Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów przerodził zabawę w  wyzwania, którym nie było końca. Doskonale obrazuje to fakt, że wyścig ukończyło zaledwie 29 zawodników. Tym bardziej niezmiernie miło nam oznajmić, że Emil Juszczak ukończył wyścig i zajął 16 miejsce z czasem 3:04:00.11. To drugi, najlepszy czas spośród polskich zawodników. Nieznacznie tylko wyprzedził go Oskar Kaczmarczyk z Nowego Targu, który uplasował się na 12 pozycji. Zawody zwyciężył brytyjczyk Jonny Walker z czasem 2:22:21.66.

Serdecznie gratulujemy!

Przypomnijmy, że Emil Juszczak ze Słopnic jest zawodnikiem Sherco Joniec Team i w generalnej klasyfikacji tego sezonu, w kategorii Open jest liderem z dorobkiem 402 pkt (drugi - Grzegorz Kargul ma 366 pkt.). W tej chwili Emil przygotowuje się do ostatniej rundy Mistrzostw Polski, która odbędzie się już 23 września.